Esiskaa

je v pořádku že má dítě 10 a více let imaginárního přítele ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Není to neobvyklé, zvlášť u dívek. POkud je navíc dítě spíš introvert a nemá třeba ve škole moc kamarádů, stává se to často. Pak záleží na „charakteru“ toho přítele. Pokud dítě o něm (ní) jen mluví, dejme tomu o něm vypráví a komunikuje s ním jen tak pro sebe, je to v pořádku.
Horší situace by byla, pokud by tento přítel dítěti diktoval, co má dělat a dítě se tím bez rozmyslu řídil, případně pokud si dítě s „přítelem“ povídá 24 hod. denně i v situacích, kdy je v kontaktu s reálným světem apod.

Další odpovědi
HonzikPernik

Co je to imaginární přítel?

STUDENTKAEVA

No v poradku to rozhodne..Ale nevim jestli u desetileteho ditete je to vhode urcite by to chtelo domluvu aby si dite nepsalo z nejakym pedofilem takze promluvit si s ditetem s kym si psat a neposilat nahy fotky…

Andre5000

Pozor, aby ten imaginární přítel nebyl nějaký „skutečný“ z druhé strany.

bolak

Mě by hlavně zajímalo, jestli se ve světě imaginárních dětí taky dívají skrz prsty na jedince, u nichž se zjistí že mají tedy u nás reálného přítele.

Zvědavý

Jestli je s ním štastný tak jo.

Krakis

Jestli mu něco nechybí-třeba láska,kamarádi,dů­věra,pochopení­.....