mosoj

Je v pořádku tato pokuta ?

Je v pořádku když člověk, který chce pronajmout byt dostane pokutu 20 000 Kč za to, že ho nepronajal Romovi ?
Doplňuji:
Z dnešního tisku.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/733868/rr.jpg

Drape a co píši ?
Pepa, v poslední době málo čteš.

Nejlepší odpověď
briketka10

koukám, že dnes taky nemůžeš nic říct, kvůli
ňákejm kofolám co si vyskakujou čím dál tím
víc a prej SVOBODA SLOVA jo prdlajs přitom
jim stát s…e dolem horem a ničeho si vůbec
nevážej kůže líný bičem mrskat holotu a nás
policie nechrání pořád jenom je !!
ještě peníze by chtěla baba málo má na
dávkách ??
Doplňuji:
ale fuj to jsem se zas rozčílila jinak jsem klidná osoba
jen, proto že se mi jich na dvůr sjelo 5 aut a budou tu
celej víkend bóže normálně nebožuju..
no jo se oteplilo..

Další odpovědi
Pepa25

Žádný člověk nikdy v ČR nedostal od nikoho pokutu za to, že nepronajal někomu byt.
Podle informací v médií se jistá paní obrátila s žalobou na soud a požaduje omluvu a náhradu nemateriální újmy za údajné porušení antidiskriminačního zákona. Jestli je tento nárok oprávněný rozhodne soud.
Doplňuji:
Zase chyba – Blesk jsem nečetl nikdy, nejen v poslední době … A takové detaily, že zákon platí už 5 let, že se ani v tom Blesku nemluví o pokutě pronajímateli, ale realitce atd., to je marné řešit, že?

zzzlatokopka

Pokud jde o firmu, tak je odmítnout nesmí, pokud jde o FO, tak odmítnout může.

A ať si ta šereda šabatka mele co chce, podle listiny mám právo si nakládat se svým majetkem, podle sebe. Problém je to u firem, třeba RK je odmítnout nesmí, ale může je odmítnout majitel bytu, pokud je jen FO.

V pořádku to není, i firma by měla mít právo, obchodovat svobodně, pouze s tím s kým chce.

Drap

Nedostal pokutu za to že ho nepronajal, ale že ho nechtěl pronajmout romům

ivzez

Podle mne je ta pokuta v pořádku.

Nedostal ji majitel bytu, ale realitky, které jako firma
nesmějí někoho odmítnout kvůli etnickému původu.
(Realitky měly argumentovat jinak.)

Docela mne v tomto ohledu zaráží i postoj majitelů.

Rom, který má na provizi realitce a na kauci (, jež
podle NOZ může činit až šestinásobek nájemného)
podle mne nebude patřit k těm problematickým …

Pepa25

briketka10: můžeš říct a dělat, co chceš, pokud neporušíš zákon. Zákon paltí už 5 let a většina lidí zaznamenala, že zaměstnavatel si např. nemůže dovolit určité věci u pohovoru. Znamená to, že musí autzomaticky zaměstnat každou těhotnou nebo každého Roma, který se o práci uchází? Samozřejmě, že ne! Ale argumentace, že si nemůžu vybrat, komu byt poskytnu, je stejný nesmysl.