tforro

Je v pořádku poskytnout pandemickou vakcínu jen 60 % obyvatelstva zdarma, zbytku za poplatek?

Pročítám informace o ptačí chřipce na serveru novinky.cz a dozvěděl jsem se, že jen určité vybrané skupině lidí podají vakcínu zdarma a ti, co v této vybrané skupině není, si ji musí zaplatit.

"Odborníci považovali pandemii ptačí chřipky za málo pravděpodobnou. Kdyby však nakonec skutečně vypukla, stát by poskytl zdarma pro 60 procent obyvatel pandemickou vakcínu. Nárok na přednostní očkování by měly rizikové skupiny a lidé, kteří jsou důležití pro chod státu. Mezi ně se řadí například zdravotníci, výrobci potravin, energetici a také děti a mladí lidé. Pro zbylých 40 procent lidí by měla být vakcína k dispozici za poplatek.

Očkování proti sezónní chřipce, která běžně probíhá každý rok na podzim, nechrání před ptačí chřipkou, ale zmírnilo by případné onemocnění ptačí chřipkou."

Je v pořádku, že např. nějakej ouřada ji dostane zdarma a jiný ne? Vždyť Listina základních práv a svobod říká, že jsme si všichni rovni,ne?

http://special­.novinky.cz/pta­ci_chripka/opa­treni.html

Nejlepší odpověď
mosoj

Listina nelistina, někdo to musí zaplatit. V dané chvíli je to v pořádku.

Další odpovědi
Drap

Ano, máš pravdu. Všichni jsme si rovni ,ale někteří jsou ještě rovnější. Co ti tom připadá divného. Doba kdy bylo zdravotnictví zdarma je už dávno pryč. Nakonec každý se může svobodně rozhodnout zda si zaplatí, nebo nezaplatí.

tforro

Drap > Ale tady nejde o to, že např. já bych si musel zaplatit 1,3,5 tis. za své zdraví, ale o to, že někdo jiný ne. Nejde o to kdo a jakým způsobem by rozdl kdo bude mít vakcínu zdarma, jde o to, že Listina základních práv a svobod to z principu ani neumožňuje, ne? Všichni rovni…