Je v pořádku,když magistrát nařídí majitelům pozemku předat klíče od jejich uzamčené brány cizím lidem.

Tyto lidé si koupili pozemek vedle našeho a mají svůj vstup

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jestliže Vaše uzamčená brána slouží k zabezpečení pouze Vašeho pozemku, tak s tímto argumentujte přímo na oddělení magistrátu, které takové rozhodnutí vydalo. Ke vstupu na Váš pozemek máte právo Vy jako majitelé. Jiné by to bylo v případě, že by se majitelé sousedního pozemku nemohli ke svému majetku dostat z důvodu uzamčení Vaší brány.
Možné je leccos. Před pár lety vydal stavební úřad povolení sousedovi na kácení stromů v mém vlastnictví. Kdybych včas nezareagovala a nepřizvala k tomu starostu, nevím, jak by vše dopadlo. Nakonec se prokázalo, že podle vyjádření úřadu měly být zkáceny stromy, které se na parcele uvedené v povolení vůbec nenecházely. Úředník i soused si jaksi podle mapy spletli, co je před potokem a co je za potokem. Potom se také řešilo, komu patří stromy na hranici pozemků a příslušný úředník se teprve potom vzpamatoval a vydané povolení z moci úřední zrušil.

Další odpovědi:

Pokročilý

Pokud je tam věcné břemeno tak s tím moc nenaděláte , pokud není ,Tak ůřad nemůže rozhodovat o majetku jiných , pak je to o soudním rozhodnutí nebo o vzájemné dohodě -tot můj názor.

Bronzový

Já bych si nejdříve vše ověřil na katastrálním úřadě.Má dvojí zkušenost říká -
soused si 40 let myslel,že pozemek,na kterém stojí část jeho baráku je automaticky jeho.Jenže on to byl konfiskát po Němcích a patřil obci.A musel ho draze dokoupit. A já sám mám u Plzně část pozemku a protože přes něj vede obecní cesta,nemohu s ním nic dělat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.