hubickova

Je v notebooku nějaká knoflíková baterka, jako u PC, aby se udržel přesný čas a datum?

A jestli tam je,ve kterých místech?A když ji nevyměním,co to s noťasem udělá?Podotýkám,že noťas je starý a jede jen zapnutý do sítě,byterie je k.o.
Doplňuji:
Jedná se o – IBM ThinPad typ 2373.

Odpovědi
anonym

Typ notesu je tajný???
😉
Je tam taková baterka, obvykle jde o CR2032 (ale může být i jiný typ).
Kde? – u každého typu může být jinde, ale obvykle je pod klávesnicí, aby výměna byla jednodušší.
Co to „udělá…“? – nic, jen notes neudrží část obsahu paměti BIOSu (např. čas a datum).

Doplňuji:
U tohoto notesu je baterka pod panelem touchpadu (viz. – http://www.you­tube.com/watch?v=7DpbLK7­4LvU ) a jde o typ CR2032 s dvoupinovým konektorem ( http://www.ali­baba.com/product-detail/cr2032-laptop-battery-for-backup-cmos_15202581­45.html?s=p ) – jen mne teď nenapadá, pod jakým názvem ji hledat v GME nebo GES – ale určitě ji tam prodávají…
😉

huxa

Ano, je. Na základní desce, většinou je potřeba rozdělat celý notebook. Já na tom svém jsem ji měl dokonce napevno připájenou na základovce a výměna by tedy byla celkem náročná. Servis by ti ji mohl vyměnit, ovšem v řádu stokorun (solidní, nepředražený), tudíž bych spíše zvažoval koupi nového, popř. nevypínat jej už.

Jantar2

Ano baterie tam je, a předpokládám že tato baterie bude v Notebooku na stejných místech jako v PC sestavě což je na základní desce (Což je ta největší deska v celém notebooku) Pokud tuto baterii nevyměníte bude se při každém startu počítače objevovat místo aktuálního času čas a datum výroby toho očítače…

anonym

No, najít se mi to fakt nepovedlo, ale můžeš koupit tuto baterii – http://www.gme­.cz/baterie-lithiova-do-dps-varta-cr2032slf-3v-180mah-p542-021 , kablík s konektorem z původní baterie odpájet, na tuto připájet (pozor, ať neotočíš polaritu), zatáhnout do smršťovací bužírky – a je to (za pár peněz – oproti nějakým $3 + poštovné z e-bay).
😉