MrGandy

je v nějaké skupině je Tarja Turunen?

Je v nějaké skupině? Já jí znám jenom z Nightwish a pak nějaké sólo alba … slyšel jsem, že někde je …, ale nejsem si jistý

Nejlepší odpověď
iceT

Sólová dráhaZhruba po deseti letech byla Tarja 21. 10. 2005 z Nightwish vyhozena kvůli údajnému komerčnímu přístupu a neúctě k fanouškům.[1] Z mnoha zdrojů ale vyplývá, že k takto smutnému konci vedly dlouhodobé spory mezi členy skupiny a Tarjiným manželem, Marcelem Cabulim. Jenže tomuto obvinění jen málokdo věří a považuje se spíše za zástěrku opravdových problémů. Tarja se nechala slyšet, že v tom byla jak láska, tak nenávist a závist.

Nakonec ji po ročním hledání v kapele nahradila Švédka Anette Olzon.

V roce 2007 vydala Tarja nové sólové album My Winter Storm, které sklidilo veliký úspěch po celé Evropě a zanedlouho se stalo platinovým ve Finsku, zlatým v České republice a Rusku. Hodně lidí jej hodnotí jako nejlepší. Obsahuje především klasické prvky a symphonický rock, nežli metal. Od roku vydání se rozjelo masívní My Winter Storm World Tour, které hned pětkrát zavítalo i do České republiky (Praha, Zlín, Ostrava, Festival Benátská noc na Malé Skále a Pardubice) a Tarja opět dokázala, že dokáže ohromit publikum svým neuvěřitelným charismatem.

Tarja začala pracovat na dalším vánočním albu Henkäys ikuisuudesta („Dech věčnosti“), tentokrát s klasickými vánočními hity jako Happy Christmas (War Is Over) a Happy New Year i s písněmi, které nazpívala společně s dětskými sbory.

V současné době, od ledna 2010, začala nahrávat své třetí sólové album What Lies Beneath. Producentem je samotná Tarja. Tarja přislíbila masívní vokály, orchestr a mnohem tvrdší prvky, než v předešlém albu. Mělo by totiž být pravým opakem My Winter Storm. Připravuje také ohromující turné po celém světě a na některých koncertech, včetně v České republice na Masters Of Rock 2010, přislíbila doprovod živého orchestru.

No ale jak bůhví jak to bylo,rozhodně jako zpěvačka v Nithgwish chybí a Annete ji nenahradí.