bena

Je v napájecím zdroji u PC nějaká pojistka?

Omylem jsem zapnul PC s přepnutým tlačítkem na 115V (místo 230V). Chci se zeptat jestli lze někde najít pojistku nebo je celý zdroj v háji. Díky
Doplňuji:
Jo jo díky – máte pravdu. PC už není v záruce. Zdroj jsem rozebral a po delší detektivní práci jsem našel trubicovou pojistku v „hrozně dobře přístupném místě“. Bohužel je přiletovaná k tištěnému spoji. Půjčím si asi speciální pájku a buďto jí vyměním nebo na konce naletuji dva drátky a pojistku dám jinam. Díky

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Určitě tam něco bude.

Ale když zdroj rozebereš tak ztrátíš nárok na záruku

Další odpovědi
www

Pokud vím, stolní PC (ty co jsou pod stolem 😁) pojistku mají.

Hlada

V každém zdroji je běžná trubičková pojistka. Často je ale přiletovaná, s výměnou se nepočítá. Přestože je to pojistka s charakteristikou F, tak než se přeruší, tak se zpravidla dřív zničí některý z polovodičů.