Avatar uživatele
annas

Je v lidské komunikaci důležitá otázka začínají tázacím příslovcem Proč? Dá se na ni vždy jednoznačně odpovědět?

Jakou odpověď nejčastěji dostáváte? Protože .. nebo nějakou jinou?
Protože jsem se rozhodl, protože je to tak … protože se mně nechce ….
Vyjadřuje odpověď vždy jistotu, nebo domněnku? Je možné otázku formulovat jinak?

Proč existuje nerovnost, moc, rozdílná autorita na společenském žebříčku, proč neplatí heslo VFBR Volnost, Rovnost, Bratrství, proč existuje nenávist atd.?

Kdysi se říkávalo: proč, pro slepičí kvoč …

Nemám na mysli zvídavé otázky dítěte, které teprve poznává nové skutečnosti…

Doplňuji:
Vyjádří se ještě někdo další? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 20Pro koho je otázka zajímavá? anonym, mosoj, vagra, aramah, iceT, Andělé, johana 56, Jikra, Drap, fcoop, redy, Damiana, briketka10, zzzzz, anonym, anonym, katuska001, Sarrow, zjentek, gagaga před 3986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpověď je snad těžší než otázka. Myslím že nelze jednoznačně odpovědět. Záleží také na tom, koho se ptám. Od několika málo lidí na takovou otázku slýchávám téměř vždy jistotu. Pokud jsi nejsou zcela jisti tak s tím, ,, mohlo by to být z těch a z těch důvodů, ale je třeba aby jsi si to ověřil" Takových zcela přesných a přísně logických lidí však neni mnoho. Od jiných zase slýchávám spíše jejich domněnky, ale i taková odpověď bývá prospěšná a stojí za zamyšlení.
Proč existuje nerovnost, moc, rozdílná autorita ? Zřejmě to pramení z přirozené lidské touhy vyniknout, dobře se uplatnit, být úspěšnější než druzí , překonat sám sebe. Toto je zřejmě lidské, ovšem provedení u některých jedinců může být i takové, že ostatním ubližuje. Tím více v dnešní době, kdy se jediným králem stávají peníze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

...............a náhle se mi otevřely oči dokořán,probudil jsem se jako ze sna a tázal se sebe sama z radosti své rozvířené mysli „Proč?“
Neboť obávaný klíč všeho opravdového vědění jest otázka:„Proč?“
Egypťan Sinuhet
Doplňuji:
Záleží dost na tom,čeho se „proč“ týká. Na něco je jednoduchá odpověď,na něco opak,na dost Věcí odpověď neexistuje,nebo ano,ale nevidíme ji. Atd. Variant je spousta. Jo,jo – život je jeden z nejsložitějších.

Upravil/a: fcoop

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Nejčastěji dostávám odpověď: Nevím… A někdy: Asi…
Pak je potřeba pracovat sebepoznání, na tom, aby se dotyčný dobral k tomu, umět na Proč? odpovědět jasně. Poznat kde je problém, chyba, co to vlastně je, připustit si je a začít na nich pracovat.
(Jasně, že se najdou i ti, kteří jsou hned se vším „hotoví“ a odpoví: Protože – všichni jsou špatní, jsem špatný já…). Další „postup“ je podobný. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak se rozšiřují obzory, tak přestávám mít jednoznačné odpovědi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

já dávám nejčastěji otázky, které začínají slovy „myslíš si (myslíte si), že…?“…protože „proč“ zavání odpovědí jako z učebnice…a nikdo neví všechno…takže se ptám na názor těch, kterých se ptám…a nečekám vždycky, že to bude 100% správná odpověď, ale spíš jen jejich zkušennostní názor…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, hlavně „protože“, odpověď bez „protože“ snad není, pokud tedy otázka nezačíná na „proč“.
Když se zeptám třeba „kdy?“, je mi odpovězeno podle toho, prostě přímo " v deset" – třeba
Když se zeptám „jaký?“, tak „takový“
Ještě by se třeba dalo zeptat „Z jakého důvodu?“, buď se odpoví „z toto důvodu, že…“, nebo zas jen „protože“, neumím to jinak vysvětlit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

proč co? ,)

před 3949 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Člověče Braník – to tvoje nitro musí být něco, když máš sám ze sebe takový strach…

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

kdyz jsem se ted an, " zamyslela " ( ja se zamyslim tak jednou do roka ) , tak jsem prisla na to, ze cim jsem starsi, tim si na vetsinu : proc : odpovidam vlastne sama … :) takova komunikace sama se sebou .. :)

ale z detstvi si pamatuji, ze nejcastejsi a vlastne jedinou odpovedi na moje otazky vsem klukum – PROC se mnou nechteji chodit , byla : protoze jsi oskliva !! :(

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Takže jsem odhalila vaše nitro:-))

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

an., do meho nitra jste " nezasla " .. :)
ale muzete priste pokladat duchaplnejsi otazky .. napr. :

Braník
proč se HOV.U říká stolice

napadlo mě to,tak se ptám zde ,jelikož mě to zajímá ..

:) -iv-

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Braník nevyhledal v liště, kde mohl najít odpověď se stejným odkazem na Wiki … 🙂

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Tak tady už neni opravdu co přidat.

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ale alespon jednou musim Branika pochvalit, ze jeho otazku vlozil do spravne rubriky : Ostatni volny cas a hobby
:)

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

🙂

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Hhh..

před 3988 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek