MrnousakCZE

Je v Javě budoucnost?

Je budoucnost v Javě? Nebo spíše v C# nebo C++? Má cenu se teď Javu učit i když ji budu používat v práci až za třeba 10 let?

Odpovědi
Quimby

Budoucnost určitě není jeden programovací jazyk. Java je dobrá v tom, že je v ní hodně knihoven, člověk se nemusí tolik starat o pamět a tak. Nevýhoda je v rychlosti, protože se do toho nabalí dalších 1000 věcí.
Céčka jsou na tom podobně, odvezené z původního C. C# má tu výhodu, že má v sobě grafické prostředí. C++ je dost low level, kde si musíš dělat hodně věcí sám, ale na druhou stranu je to jeden z nejrychlejších jazyků, ale program musí správně napsat programátor.

Java je dost používaná, ale používají se i ostatní jazyky, záleží na požadavcích na program. Pokud to má jet na omezeném hardwaru a rychlost, pamět a tak jsou důležité tak C++, pokud děláš malou aplikaci na klasickej PC, tak Java je rychlé řešení, ale ne tak efektivní.
Každopádně pokud se chceš učit, tak je to úplně jedno, když chceš tak se jazyk naučíš za pár týdnů, ale naučit se programovat a hlavně přemýšlet o správných algoritmech trvá mnohem déle.
Javu se klidně uč, pokud se naučíš programovat, tak na cokoliv jiného přejdeš za chvilku, fakt nejdůležitější je to myšlení, prostě zkus programovat a uvidíš.