scratcher92

Je v Evropě nějaký stát, který nemá armádu?

Nejlepší odpověď
hadačí

Ano jsou.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_bez_ar­m%C3%A1dy

Další odpovědi
gecco

Jasně…
😉
Třeba Andorra, Lichtenštejnsko, Monako, San Marino, Vatikán…

anonym

Monako, Lichtenštejns­ko,Vatikán

setapouch

Vatikán má armádu – švýcarskou gardu.

marci1

" Známá Švýcarská garda se jako ozbrojené síly nejmenšího státu na světě nepočítá, protože nenáleží městskému státu ale svatému stolci. I když nemá Vatikán s Itálií žádnou smlouvu o obraně, dá se očekávat, že by italská armáda bránila Vatikán společně s hlavním městem. „
Zdroj : wiki, který uvedl "hadačí“ u své odpovědi

setapouch

Wiki nelze považovat za důvěryhodný zdroj, už jen proto, že ta samá wiki říká:
„V současné době existuje pouze papežská švýcarská garda, zastávající funkci vatikánské armády.“
nebo
„Jde o nejmenší, nejstarší, nejbarevnější a nejfotografovanější oficiální armádu na světě. Funguje zejména jako reprezentativní hradní stráž a ochranka papeže a je jedním ze symbolů Vatikánu.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0v%C­3%BDcarsk%C3%A1_gar­da