marťa382

Je v dnešní době výhodné (užitečné) maturovat z ruštiny?

Jsem ve druháku na gymnáziu (ale už přemýšlím, z čeho bych chtěla maturovat) a volím si 3 semináře na příští rok. Zatím chci angličtinu a matematiku. Teď přemýšlím nad ruštinou. Cizí jazyky mě baví a v budoucnu bych je chtěla využívat i v povolání, ale nevím, zda bych ruštinu využila. Co myslíte?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
petra15

Ano

Rustina bude v budoucnu velmi potreba…a muze se ti skutecne hodit – pokud se dobre placené práce týká(v budoucnu)…a kdo tu moznost má, mel by jí vyuzít

Další odpovědi
Nuk nuk

Ano

Doplňuji:
Ale samozřejmě záleží, co chceš potom dělat.

Kelt

Ano

Ruština patří mezi světové jazyky a Rusko je silný obchodní partner. Rusové pokud budou s někým obchodovat, tak budou mluvit rusky, i když anglicky mluví dobře. A je to taky největší země na světe. Takže neváhej.

fcoop

Jiná odpověď

Doplňuji:
Angličtina je a bude jednoznačně jazyk,bez kterého se neobejdeš.
Máš Net,tak to dá velmi lehce ověřit.

Rusky sice mluví hodně lidí,ale čínsky ještě víc........a všichni mluví anglicky......

Kromě různých Putinů – ale Obama také nemluví rusky. To je zase jiná píseň.

Alesh

Ano

nevím, zda bych ruštinu využila

🙂 věř mi, že víc jak angličtinu, kterou už dnes umí kdejaký hejhula
Ale na druhou stranu maturita nic neznamená, důležité je ten jazyk umět, kyž budeš mít z ruštiny státnice, tak asi nějakou maturitu vůbec nepotřebuješ, jasné? 😉

ivzez

Ano

Doplňuji:
Jestli tě baví cizí jazyky, není moc o čem přemýšlet.
A uplatnění najdeš určitě – tlumočnictví, překlady,
učitelství, cestovní ruch, …

kavac

Ano