jahudka_vlm

Je v dnešní době mít lepší první děti či svatbu? Někdo se prý raději nebere kvůli penězům na dítě – jak to tedy je? Díky

Nejlepší odpověď
panenka

Každý si myslím ti na tvou otázku odpoví podle sebe.Já jsem se vdávala protože mám svého manžela ráda přály jsme si spolu bydlet a mět spolu děti .Nikdy by mě nenapadlo si manžela brát kvůli penězům a příjem tvého partnera se nepočítá.

Ještě dodám že se to skutečně takto dělá a to proto,protože když jsi vdaná ke všemu co ty pobíráš se počítá manželův příjem když vdaná nejsi tak máš nárok na více peněz.
Doplňuji:
Větu a příjem tvého partnera se nepočítá jsem chtěla napsat pokud jsi svobodná tak se omlouvám že jsem jí omylem napsala vdané

Další odpovědi
Danča84

Ahoj Jahůdko, rozhodně je vhodnější klasické pořadí, dítě počít až po svatbě. Člověk by se měl narodit z manželského spojení dvou milujících lidí, ne z nějakého nezodpovědného úletu. Ano, jsou samozřejmě případy, kdy se partněři rozhodnou mít dítě beze svatby, ale rozpad tohoto soužití je bohužel daleko častější než rozvody – akorát na rozchody nesezdaných párů žádné statistiky neexistují. Opravdu chcete z vlastní sobecké chamtivosti přivést děťátko do takové nejistoty?

Salvaje

Já myslím, že je to jedno. Určitě z finanční stránky je výhodnější se nebrat. Například já vím, že kdybychom se vzali, nedostaneme hypotéku kvůli mé špatné finanční minulosti. Ale banky nezajímá, že je to minulost. Takže svatbu budeme mít, až „si to budeme moct dovolit“ A co se týká té „nejistoty“, do které bych přivedla dítě… Já bych k tomu dodala jen, že papír a prstýnky mi lásku nezaručí. A k té rozvodovosti – zůstávat spolu jen kvůli tomu, že na to máme papír, nebo kvůli dětem, je mnohem horší než samotný rozvod. Mluvím z vlastní zkušenosti jako dítě. Kolikrát jsem si přála, aby se naši konečně rozvedli a byl klid od jejich hádek a scén…

Takže, rozhodnutí je fakt na každým zvlášť :)