petr77

Je v dnešní době důležitá svatba? nebo je lepší žít na psí knížku?

Nejlepší odpověď
anonym

Další dobrá otázka.
Z praktického hlediska je lepší „psí knížka“, pokud nejde o majetek v případě dědictví ( majetek nashromážděný za společného soužití).
Na druhé straně manželství dává partnerům vyšší pocit jistoty (někdy zcela zavádějící), možnost elegentněji řešit majetkové nároky v případě úmrtí jednoho z partnerů a také právo na informace o zdravotním stavu manžela.
Svatba je kromě toho pro spoustu lidí i symbol zaslíbení se partnerovi. V samotném svatebním obřadu je nepopsatelné kouzlo (jen to leze poslední dobou pořádně do peněz).

Další odpovědi
Deli

Jsem zastánce manželství. Už jen proto, že děti pociťují, že rodina je integrovaná, sjednocená, všichni se jmenují stejně.
Možná se to nezdá, ale je to pro ně důležité.

hanny 2

Žít „na psí knížku“ je dost pohodlné,každý si přece může bez problémů odejít,kdy se mu zachce.Svatba sice důležitá není,ale je to už zodpovědnost a závazek.

Hykam

Záleží na úhlu pohledu.
Manželství: dává oboum partnerům určitou jistotu, ať už je to otázka majetku v případě umrtí jednoho z manželů, právo na informace v případě nemoci atd. na druhou stranu právě ta jistota bere oboum partnerům motivaci pracovat na vztahu a udržovat ho. V případě krachu vztahu další nepříjemnost – rozvod.
V případě života na psí knížku je to naopak.

Já, po nevydařeném manželství, jsem v tuto chvílí zastáncem života na psí knížku, k tomu abych měl někoho rád a miloval ho, papír nepotřebuju, nicméně netvrdím, že časem do chomoutu nevlezu 🙂

anonym

Deli to vyhmátla úplně jednoduše. Jakmile jsou děti, je manželství jasná priorita.
A ještě všichni opomíjíte dva velice podstatné, ne-li přímo základní aspekty:

  1. Velice silný vliv společnosti a určitých tradic. Pro ženu to představovalo neodmyslitelný společenský status a i zajištění.

A např. na vesnici neexistovala jiná varianta, protože na to navazují další zakořeněné zásady jako dědic hospodářství, pokračování rodu a silná ekonomická i sociální pozadí včetně institutu záhumenku v dobách kdy nebyl žádný důchodový systém. Zkrátka znamenalo to generacemi ověřený model přežití a budování majetkových vazeb.

  1. Právní systém musí mít jednoznačné definice, proto veškerá státní sociální politika je stavěna na oficiální rodinu a manželství (a ne nejisté, přechodné a zodpovědnosti se vyhýbající druh + družka). Princip, že rodina je základ státu, není prázdná fráze, ale vyjádření základní struktury všech civilizovaných společností.

Doplňuji:
Oprava – „institut vejminku“…

SuzanKa

Za mě teda rozhodně senzační. Třeba Maledivy můžou být nádherným místem. Za mě ti ale rozhodně doporučím, aby ses obrátila na odborníky a profíky, co ví, co a jak. Já osobně jsem byla spokojená s https://www.y­achtwedding.cz. Doporučuju.

XenieRo

Kolik vas na Maledivách bylo? :) A měli jste to spojené i se svatební cestou?

Sonka Pop

My jsme taky plánovali s yachtwedding.cz a super. Vybrali jsme si místo a to je vlastně vše. O vše ostatní se profíci postarali. Byla to paráda, nejkrásnější zážitek.

XenieRo

Pro mě teda taky! Jako vše má svá pro a proti. Ale rodinu bych zakládala jedině v manželství…

Pajka.111

Svatba je důležitá. Není to jen papír. Je to stvrzení partnerství. Za mě teda taky rozhodně důležitá je. Navíc je to nádherný zážitek!

Sonka Pop

Myslím, že je každého věc. Ale pro mě třeba důležitá je.

SuzanKa

Pro mě teda taky. Celý život sním o svatbě. A teď konečně přišlo plánování :) Docela si pohrávám s myšlenkou, že bychom se mohli vzít u moře 😛 Zkušenosti některá?