Ing.internet

Je v ČR méně nebo více zvěře než např. před 100 lety?

Nejlepší odpověď
beer

Počtů zvěře (stejně tak živočichů všeobecně) rok od roku ubývá díky chemizaci, změnám v životním prostředí, zastavováním polních i lesních ploch ap. Pouze chovné (domácí) zvěře je díky velkochovům dnes více, než před 100 lety.

Další odpovědi
Ella

podle mě rozhodně ne – přece jenom lidé a zástavba zvířatům ubírá přirozeného prostředí, stejně tak i krmiva. Navíc před sto lety tady žili i vlci, což už dnes ne, možná že i medvědi, to si nechci vymýšlet…
Divoká zvěř je teď více kontrolovaná – obory atd., přemnožené druhy jsou povolené k odstřelu… já to vidím takhle: čím více lidí tím méně zvířat v lesích…

Vlk-Gabriela

Celkem velké množství zvířat patří v České republice mezi ohrožené druhy a dost jich bylo již i vyhubeno. A stejné platí i o rostlinách. Počet zvířat je tak určitě nižší než před sto lety. Ohrožují je hlavně pytláci a invazní druhy zvířat. … Pokud se myslivci a lesníci dobře starají o lesní zvěř, tak jejich počet neklesá ani nestoupá. Ale z druhé strany se například kočka divoká řadí mezi kriticky ohrožený druh. … Jedná se o téma na dlouhé zimní večery a více najdete v přiloženém odkazu.

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Fauna_Česka