Avatar uživatele
Rokio

Je užitečnější chodit na hřbitov, nebo se vzdělávat?

Můj otec si stěžoval, že na místo, abych uctil památku svých mrtvých příbuzných navštívením hřbitova, jsem zalezlý na PC. Já ale na počítači v současné době si ve velké míře procvičuji zeměpis na aplikaci Světová geografie a hraji Dobyvatele, strategickou vědomostní hru. Někdy na něm se také učím japonsky a německy. Je sice pravda, že na počítači také hraji hry a jsem na Facebooku, ale ne v takové míře jako, když jsem byl v pubescenci (do 15 let).

poznámka1: Tento den jsem namísto chození na hřbitov také dělal drobné domácí práce (např. vynesení prázdných lahví, venčení našeho štěňátka a mytí bot).
poznámka2: Na hřbitově jsem byl s otcem včera, takže mi přišlo zbytečné jít na něj dvakrát za sebou.

Zajímavá 0 před 2734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejen vzdělávání, ale i úcta předků je důležitá pro běžného člověka. Všeho s mírou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Osobně na chození na hřbitov nic moc užitečného nevidím, ale některé rodiny to stále vnímají jako společenskou povinnost. Pokud se neučíte na nějakou důležitou zkoušku, myslím si, že jednodenní odpoutání se od Dobyvatele, až tolik škody na Vašich vědomostech nenadělá. Domácí práce jsou jistě chvályhodné, ale myslím, že by také chvilku počkaly (snad kromě toho štěňátka).

JInak chápu, že návštěva hřbitova člověku asi nic zajímavého nepřinese. Já už jsem tam nebyla ani nepamatuju, ale v poměru s tím, čím jste ten čas naplnil, to užitečností vyjde přibližně nastejno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nejde o užitečnost, ale o slušnost a úctu k předkům, nevymlouvat se jak malej fakan: vědomostní hry …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Procházka na hřbitov je prospěšná především pobytem na čerstvém vzduchu. Pokud otec chce přerušit tvůj neustálý pobyt u počítače tím, že tě pod záminkou hřbitova vytáhne pod širé nebe, tak tomu docela rozumím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

keďže ste dospelý, príčetný, zabezpečený obchodník a študent......je asi na čase sa odsťahovať

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

U některých jedinců je úplně jedno,
které z obou činností dají přednost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chození na hřbitov je jen zbytečně depresivní ztráta času. Vzdělávání je rozhodně užitečnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Těžko srovnávat tyto dvě skutečnosti. Četl jsem, že jedna studentka se chodila učit na hřbitov, protože tam měla klid a pocit ochrany. Na druhé straně pokud je Památka zesnulých, měli bychom svým zemřelým předkům věnovat čas a vzpomínku. Studium je důležitá věc, ale říká se Je čas na jídlo, na odpočinek, na vzdělání atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek