Anonymka15+

Je užitečné mít státní jazykovou zkoušku ze střední školy?

Na gymnáziu máme možnost si ve třetím ročníku udělat státní jazykovou zkoušku z angličtiny. Je to užitečné, nebo je naopak úplně zbytečné tento poměrně finančně nákladný proces absolvovat? Už jsem slyšela, že s touto zkouškou budu moci vyučovat AJ na ZŠ, ale to se mi zdá jako nereálné. Pokud o této zkoušce máte jakékoliv informace nebo s ní máte nějakou zkušenost, ráda si Vaše názory přečtu. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Arne1

Sice to není anglická zkouška, ale i tak to má smysl. Jsou VŠ které ji respektují místo své výuky. Navíc je to plus i pro hledání zaměstnání = důkaz o tom že skutečně jazyk umíš.

ivzez

Slož si ji, nikdy nevíš, kdy se ti může hodit prokázat znalost angličtiny.

Teď je to ještě „levné“, vedle přípravy do školy nemáš téměř žádné povinnosti.
Budeš-li zkoušku potřebovat někdy v budoucnu, bude tě to stát víc času, úsilí
i peněz.

tada35

Určitě bych do toho šel, pokud to možnost na střední máte. S přibývajícím věkem bude pro tebe podobné zkoušky minimálně finančně náročnější skládat.