Anife

Je účel zákona to samé co předmět úpravy?

Doplňuji:
Př. účel zákona o veřejném zdravotním pojištění je jeho předmět úpravy?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Zákon vždy upravuje nějaký „předmět“.Není žádný obecný zákon.Pokud takový je, je jenom deklarativní. Např. Masaryk, zasloužil se o stát.(volně cituji) Zákon vždy upravuje nějakou konkrétní věc,nastoluje řád v nějaké činnosti.Takže účelem zákona je úprava předmětu.(daňo­vého,zdravotní­ho,bezpečnostní­ho,školského at­d.)

Další odpovědi
Michal Kole

Chtělo by to víc specifikovat „vo co gou“.