Je u živnostníků neplacení sociálního pojištění stejný jako neplacení zdravotního pojištění?

Nejlepší odpověď
greycell

OSVČ má ze zákona povinnost odvádět platby na sociální i zdravotní pojištění, přičemž si ještě může, ale nemusí, připlácet na nemocenskou k již zmíněnému povinnému zdravotnímu pojištění.

Další odpovědi
Hlada

Samozřejmě. Pokud živnostník splňuje podmínky pro povinnost placení sociálního pojištění, musí ho platit. Něco jiného je nemocenské pojištění. To je dobrovolné.