štamgast

Je u právníka důležitější slovní zásoba než znalost zákonů?

Samozřejmě že musí znát zákony, ale k čemu by mu byly našprtané zákony doslova, kdyby ve finále neměl obratnou slovní zásobu, aby dokázal klienta obhájit?

Nejlepší odpověď
gecco

Důležitější je znalost zákonů (ne „slovo od slova“, ale ´funkčně´…) – okecat to pak umí kdekdo…
😉
Ale je pravdou, že nejlepší právníci jsou i výbornými znalci zákonů (a následných implikací), i výbornými rétory…
😉

Další odpovědi
Drap

U dobrého právníka je důležité obojí.

Hans51

Slavný římský právník P. I. Celsus řekl: „Znát zákony neznamená upínati se toliko k jejich slovům, leč držet se jejich účelu a smyslu.“

Čili znalost zákonů je samozřejmě velice důležitá, ale není nutné znát každý slovo od slova. Pestrá slovní zásoba určitě též hraje roli, důležitější je však umět s jazykem pracovat. Sebepestřejší slovník nenahradí nedostatky v oblasti slohové 😉

Kryšpín

Turbo právník z nedávnoé doby vyroben v Plzni, nepotřebuje zásobu, ani znalost zákonů hlavně když má titul