lukino185

Je u nás trestné, když děti prodávají na ulici limonádu ?

Odpovědi
Drap

U nás neni povolena práce dětí a podnikat také nemohou. Takže minimálně přestupek to je.

Deli

Bylo by to trestné pro člověka, který by za účelem zisku postavil to dítě na ulici, aby prodávalo, co mu on nakoupil.
Pokud si stoupne na ulici dítě, které si předtím koupilo někde pár plechovek limonády, a bude ji nabízet, pošlou ho tak maximálně domů.

jpau

To co píše Drap je sice pravda ale pokud vím, to samé platí i v jiných zemích (a vůbec, když je mi 8 a soused mi dá 50,– za to že mu otráhm jabloň tak je přece blbost aby to byl nějaký trestný čin, dokonce si i myslím že to patří k dětství a zkušenostem) kde je prodávání limonády apod. od dětí běžné a nikdo je kvůli tomu nepopotahuje. Nedovedu si představit, kdo by kvůli tomu dělal nějaké problémy… Takže jestli chceš prodávat limonádu tak prodávej 😉.