Je u nás pseudodemokracie ? Pokud si myslíte, že ano, stručně ji popište

Odpovědi
arygnoc

demokracia (vláda ľudu (démos – ľud, kratos – moc)) ako taká neexistuje.

existuje iba v sprostredkovanej podobe (väčšina má pravdu, lebo tak rozhodla) – teda, ak chcete, pseudodemokracia, a to vo všetkých tzv. demokratických režimoch (režim väčšiny).

je to väčšia chiméra ako komunizmus alebo biblický raj.

😉

střevo

při volbách si zvolíš někoho kdo ti bude vládnout jak chce
a ptát se tě na nic nemusí – v demokracii by musel

kapka

Ja politice az tak nerozumim, ale jeste pomerne nedavno jsem dochazela do takovyho ustavu, kde se mi ji chvili snazili castecne vysvetlit. :) Musela jsem na to tema psat nakej referat. A konkretnich dukazu pro nedemokraticke praktiky u nas jsem na netu nasla dost, referat napsat byla celkem hracka.
Nase ucitelka obcanky byla o pseudodemokracii rozhodne presvedcena. Ale ona to umela, narozdil ode me, vysvetlit. :) Byla ODSacka, ne komunistka. Netvrdila, ze demokracie nemuze existovat a fungovat.
Ony to muzou byt treba takovy drobnosti… Volby mohou byt demokraticke, co by ne? Ale nesmi se za urcite hlasovani v chudem kraji slibovat primo nejaka financni odmena. To pak rozhodovani lidi ovlivnuje a neni to demokraticke.
Jak rikam, ty konkretni priklady se daji najit na netu, jen je s tim trochu prace. Nebo si to nechat vysvetlit od nekoho studovanejsiho. :)

fcoop

Obsedantně kompulzivní porucha

Typické příznaky:
Člověka, který trpí touto poruchou, trápí nepříjemné myšlenky. Jako úlevu se neustále ujišťuje a opakovaně provádí nějakou činnost…např.

Musí zkontrolovat zamknuté dveře 3 krát, protože dvojka není hezké číslo.
Každé ráno když vstává, musí šlápnout na zem první levou a potom pravou nohou, jinak se něco stane.
Obchází na chodníku kachličky a listí.
Neustále klade stejné,nebo alespoň příbuzné dotazy.Toho,kdo s ním bezvýhradně nesouhlasí,považuje za svého úhlavního nepřítele.
Pořád se myje, protože má strach z bakterií.

mosoj

Říkáš, že tohle s tebou to dělá když někdy uslyšíš pravdu ?

střevo

ty vole mosoj bacha – tenhle vůl fcoop tady předevčírem kapce(/) vyhrožoval trestním udáním za pár slovíček kerý mu nepasovaly – vo Havlovy
🙂

fcoop

střevo a mosoj – vy jste ale dvojka........do kolikáté že to chodíte třídy?

kapka

Takovy lidi znam osobne :)