Zlatý

Je u nás pseudodemokracie ? Pokud si myslíte, že ano, stručně ji popište

Odpovědi:

Zlatý

demokracia (vláda ľudu (démos - ľud, kratos - moc)) ako taká neexistuje.

existuje iba v sprostredkovanej podobe (väčšina má pravdu, lebo tak rozhodla) - teda, ak chcete, pseudodemokracia, a to vo všetkých tzv. demokratických režimoch (režim väčšiny).

je to väčšia chiméra ako komunizmus alebo biblický raj.

;-)

Pokročilý

při volbách si zvolíš někoho kdo ti bude vládnout jak chce
a ptát se tě na nic nemusí - v demokracii by musel

Zlatý

Ja politice az tak nerozumim, ale jeste pomerne nedavno jsem dochazela do takovyho ustavu, kde se mi ji chvili snazili castecne vysvetlit. :) Musela jsem na to tema psat nakej referat. A konkretnich dukazu pro nedemokraticke praktiky u nas jsem na netu nasla dost, referat napsat byla celkem hracka.
Nase ucitelka obcanky byla o pseudodemokracii rozhodne presvedcena. Ale ona to umela, narozdil ode me, vysvetlit. :) Byla ODSacka, ne komunistka. Netvrdila, ze demokracie nemuze existovat a fungovat.
Ony to muzou byt treba takovy drobnosti... Volby mohou byt demokraticke, co by ne? Ale nesmi se za urcite hlasovani v chudem kraji slibovat primo nejaka financni odmena. To pak rozhodovani lidi ovlivnuje a neni to demokraticke.
Jak rikam, ty konkretni priklady se daji najit na netu, jen je s tim trochu prace. Nebo si to nechat vysvetlit od nekoho studovanejsiho. :)

Diskuze k otázce

Zlatý

fcoop

Obsedantně kompulzivní porucha

Typické příznaky:
Člověka, který trpí touto poruchou, trápí nepříjemné myšlenky. Jako úlevu se neustále ujišťuje a opakovaně provádí nějakou činnost...např.

Musí zkontrolovat zamknuté dveře 3 krát, protože dvojka není hezké číslo.
Každé ráno když vstává, musí šlápnout na zem první levou a potom pravou nohou, jinak se něco stane.
Obchází na chodníku kachličky a listí.
Neustále klade stejné,nebo alespoň příbuzné dotazy.Toho,kdo s ním bezvýhradně nesouhlasí,považuje za svého úhlavního nepřítele.
Pořád se myje, protože má strach z bakterií.

Zlatý

mosoj

Říkáš, že tohle s tebou to dělá když někdy uslyšíš pravdu ?

Pokročilý

střevo

ty vole mosoj bacha - tenhle vůl fcoop tady předevčírem kapce(/) vyhrožoval trestním udáním za pár slovíček kerý mu nepasovaly - vo Havlovy
:-))

Zlatý

fcoop

střevo a mosoj - vy jste ale dvojka........do kolikáté že to chodíte třídy?

Zlatý

kapka

Takovy lidi znam osobne :)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.