je u nás hranice do kolika let můžete řídit?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/224805-triaosmdesatilety-ridic-se-ritil-protismerem-zpusobil-nehodu-ctyr-aut.html

Nejlepší odpověď
BEAES

Je to asi individuální podle zdravotního stavu člověka. Ale zrovna včera jsem nad tím přemýšlela, že by měli řidiči od určitého věku chodit na nějaké testy, přece už nemají takový postřeh a většinou jezdí podle pamněti, jak to tam dříve bylo a ne podle značek. Byla jsem na návštěvě u vzdálené rodiny a strýček ukazoval nový řidičák, musel měnit a já se nestačila divit, že takový člověk má odvahu usednout za volant…sotva se držel na nohou, řekla bych, že i totálně hluchý a jak to má se zrakem nevím! A to ještě jeho žena řekla- my už teď řídíme oba, já ho vedu a kecám mu do toho a on točí volantem…docela děsivé.

Další odpovědi
mj81

Každý řidič musí při dovršení 60, 65, 68 let a pak každé dva roky na lékařskou prohlídku, aby se zjistilo, jestli je ještě schopen řídit. Po absolvování prohlídky dostane lékařské potvrzení, které musí nosit s sebou. Pokud prohlídkou neprojde, řídit nesmí. Jiné omezení neexistuje.

Miroslavst

Není to omezeno věkem a bohužel v tomto věku ani praxí.. Pak se stane, že vyjede jen na dušičky a je zaděláno na malér. Hlavně, že má papír od doktora. Zdravotně na tom může být dobře, ale praxe už ne.
A nejhorší je, že někteří starší řidiči, kteří dělali papíry v roce raz dva se neorientují v dnešních předpisech.

mosoj

Potom na silnici jezdí samí starý lidi. Kam jedu tam se nedodržují dopravní předpisy.
Měli by jste se zamyslet především každý nad sebou.
Jinak jsem pro přezkušování všemi deseti. Ale všech !!!!
Doplňuji:
Kolik mu asi bylo let ?
http://tn.nova­.cz/zpravy/do­prava/hyena-pirat-srazil-dva-chlapce-ujel-v-citroenu.html

cukrar

Velice souhlasím s mosojem,
věk není důležitý, jen jeho zdravotní stav. Lékař to nejlépe pozná. Pro ty co odsuzují staré, jednou budete taky staří… a koukněte se do statistik kdo bourá nejčastěji!!!

liho

profíci po 50,musí každý rok na prohlídku,jinak ostatní po 60 každý rok