HakitoCZ

Je u mobilů zapotřebí více RAM nebo Processor?

Zdravím,
Zkoumám v mobilech kolem pěti tisíc korun a narazil jsem na zajímavý úkaz a nevím, jak si s tím poradit.
Samsung Galaxy Ace 2 vs Sony Xperia U
(odkaz se srovnáním http://www.pho­nearena.com/pho­nes/compare/Sam­sung-GALAXY-Ace-2,Sony-Xperia-U/phones/6940,6966 )

Samsung má 768 Mb RAM, oproti 512 Mb Xperie, ale Xperia má 1 Gb processor a Samsung „jen“ 800 Mhz.

Nejde mi o to říct, který telefon je lepší, spíš, jestli telefon opravdu využije více paměti ram nebo rychlosti processoru.

Co se týče počítačů, většinou je nouze o ramky.

Díky za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
jpau

Celkově je docela šílené, že u věci jako je mobilní telefon řeší člověk tyto problémy… Úplně na začátek bych zvážil jinou platformu než Android.

Jinak jak píšeš, pokud chceš něco zrychlit tak přidej paměti. Pokud bych to měl vzít obecně, tak u procesoru čím vyšší početní frekvence – tím vyšší žravost co energie (nevztahuji to na vše, samozřejmě jsou zde i další aspekty, …), tzn. nižšší výdrž baterie. Paměti ti teoreticky ve srovnání s těma 200 MHz navíc poskytnou víc „výkonu“ (nejedná se o výkon) při nižšší energetické náročnosti. Osobně bych tedy (nekoupil nic) z uvedených modelů bral Samsung.

Další odpovědi
Jsemtady

Ram se hodi vzdy, ac nejvic je treba pamet na aplikace .. vetsinou se to rozdeluje ze je tam pamet pro beh apliaci tj. Ram a pak jeste pamet na appz. totiz ne vse se vejde nebo jde dat na sd. Na to taky koukni.

U tech mhz je to horsi v tom ze jde o to jakej to ma procik, jsou ruzne verze jadra a lisi se poctem jader, jak rychle umej vykreslovat grafiku apod. Pamatuju je trebas dvoujadro 1ghz bylo lepsi jak 4jadro 1,2ghz prave kvuli novemu typu jader. To musis najit benchmark nejakej. Jinak Android je fajn 🙂

krchnak

Obecně platí, že nezáleží na HW výkonu, ale na optimalizaci systému pro daný typ telefunu, protože jen tak telefon dokáže správně a bez sekání fungovat.
V tomto případě bych bral asi xperii

Bedy

Jak již tu bylo uvedeno, zvážil bych koupi mobilu s jiným operačním systémem, protože Android je celkem náročný na výkon procesoru i RAM paměť.
512MB je pro Android takové použitelné minimum, nicméně pro dnešní využití je lepší aspoň 768MB, ideálně 1GB RAM.

Co se týká procesoru, tak pod 1GHz jedině je-li to dvoujádro (což je asi těžko). Když jednojádrový procesor, tak aspoň aby měl frekvenci nějakých 1,5GHz
U Androidu bych řekl, že v tomhle případě bude lepší víc RAMky mít…
A zase kupovat mobil se starším Androidem 2.3 a starší je blbost, protože tyhle verze jsou staré, nevyladěné a je to spíš zdroj utrpení. Nové verze jsou na tom o něco líp, přesto bych šel raději do jiného operačního systému. Android je plný virů, prostředí je prostě nevyladěné, pak zbytečně náročné a pro řadu lidí i nepřehledné.

Do 5 tisíc korun se dá sehnat pěkná Nokia Lumia 620 s operačním systémem Windows Phone 8, pro který je taky dost aplikací, ten systém je hezky vyladěný, rychlý, nesekající se, stabilní a též velmi přehledný.
Mobil má solidní foťák se solidním displejem, výhodou je plně vybavený telefon od začátku – je tam plnohodnotný mobilní Office zdarma, je tam hlasová GPS navigace bez nutnosti se připojovat k internetu zdarma a dokonce se prodávají i oficiální kryty od Nokie, které z mobilu udělají odolný mobil.
Výhodou je i velmi slušná výdrž baterie a pevná konstrukce – žádné levné plasty.

Nebo tu je velmi podobný mobil HTC Windows Phone 8S, který je sice levnější, ale foťák má trošku horší a má vnitřní paměť jen 4GB oproti 8GB u Nokie. Ale jinak též velice pěkný mobil, určitě můžu doporučit.