bekyna

je u klíšťové encefalitidy jedním z příznaků nesnášenlivost chladu ?

Nejlepší odpověď
Vembl

Rozhodně neváhejte a zajděte k lékaři – neurologovi. Jenom ten dokáže zjistit co vám skutečně je. Pokud jste měla klíště a trpíte příznaky jako je světloplachost (jste citlivá na světlo), příznaky podobné chřipce, únava, úporné bolesti hlavy, tak by to encefalitida mohla být. Diagnózu ale dokáže určit jen lékař, takže šup k němu.

Pokud jde o vaši otázku ohledně encefalitidy a nesnášenlivosti chladu tak souviset by to spolu mohlo. Encefalitida stejně jako borelióza a jiná neurologická onemocnění přenášená klíšťaty, způsobuje poškození drah v nervovém systému. S tím mohou být spojeny poruchy vnímání tepla a chladu. Pokud ale jen trpíte změnami vnímání chladu a nejste světloplachá, nebolí vás hlava ani nemáte příznaky chřipky, s největší pravděpodobností encefalitidu nemáte.

Rozhodně ale již na internetu nic nehledejte a běžte k lékaři. Jen ten vám může a dokáže pomoci.

Pokud encefalitidu nemáte tak existuje vhodné očkování proti této nemoci, které vás bude chránit 5 let. Já bych ho za sebe doporučil.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/21-klistova-encefalitida-priznaky-lecba-prevence/

Další odpovědi
anonym

Já jsem zimomřivá i bez encefalitidy! 🙂

anonym

Mělas klíště? Jak vypadá to místo, je zarudlé, má nějaký okraj? Jestli se ti něco nezdá, nebo je ti špatně, máš teplotu, nebo něco, tak jdi rychle k lékaři

marci1

Myslím, že ne. Spíše by to mohl být příznak špatného prokrvení těla nebo snížená funkce štítné žlázy.