Michal47

Je tvrdý sýr Krolewski light slanější než Eidam?

Už delší dobu si kupuji k obědu výhradně sýr Krolewski light a roste moje spotřeba vody. (Poznám to podle počtu prázdných pet lahví.) Dříve jsem jedl pouze Eidam 30% a mám pocit, že jsem pil méně. Předem děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že zmňovaný sý Krolewski – má 1.5 g soli na 100 g. Stránku jsem zavřela, odkaz nemůžu najít.

Na stránce http://www.ka­loricketabulky­.cz/syr-krolewski-light-17-/

Praktická rada:
Vyberte si raději podobný sýr, který neobsahuje barviva a jiné potenciálně škodlivé látky.

Jinak zn. Eidam podle testu MF Dnes obsahuje různé množství soli podle výrobů. U jednoho výrobce 1 %, u ostatních 1,5 %. Záleží na tom, který jste jedl.

najdete v odkazu

„Eidam v testu docela příjemně překvapil. Není tak nekvalitní, jak jsme si mysleli. Platí to alespoň pro plátkové sýry s 30 procenty tuku v sušině“.

http://www.ak­cniceny.cz/test-dnes/eidam/

Na rozdíl od Krolewského neobsahuje barviva. Raději bych se vrátil k sýru Eidam.

Další odpovědi
da ny

Po ochutnání je slanější, ochutnala jsem jednou a stačilo…;)
U každého výrobku LIGHT kromě jiného vidím lebku se zkříženými hnáty 🙂
a vyhýbám se jim obloukem.....