elvan

Je tu někdo, kdo žil v zahraničí nějakou delší dobu (víc jak půl roku) a musel se tam „sžívat“?

Jaké to bylo? Co bylo nejtěžší? Co vám pomáhalo, případně co to komplikovalo?

Odpovědi
gnr54

Jo žila jsem 8 let V BDR. Ze začátku jsem si myslela,že to nezvládnu,ale nakonec to bylo bezva. Hlavně záleží jací jsou lidi okolo vás a já měla kliku. Nejhorší byla asi bariera řeči,ale tu jsem zvládla,protože jsem se denně učila. Taky se mi moc stýskalo,takže jsem provolala měsíčně kolem 400 až 500 marek. Později jsem jezdila autem každých 14 dnů domů (600km) Dnes si myslím,že to je jednoduší a levnější. Mít tenkrát SKYPE,tak by to byla paráda. Dodnes na to vzpomínám ráda a na němce nedám dopustit.