Zvědavý

Je tu někdo kdo si nechal laserem „opravit“ oči ??

Myslím tím tak aby nemusel nosit brýle, čočky. Vím že to nevydrží na furt tak mě zajímá jak dlouhou jste viděli ostře (či prostě dobře) bez brýlí či čoček. Jak dlouho to vydrželo ?? díky

No mě je 18 let a zatím jsem na třech dioptriích a nevím zda-li se to bude zhoršovat. Každopádně nad čtyři jít nechci. Pak bych zvolil tento zákrok. Čtu tady že to za to stojí takže kdybych už potřeboval brýle nad 4 dpt tak tento zákrok.

Nejlepší odpověď
cochee

Já jsem byl v roce 2005. Ostře či dobře jsem viděl 6 nebo 7 let, pak jsem cítil zhoršování, zvláště levého oka (to jsem měl vždycky horší), ale stále bez potřeby návratu k brýlím. Brýle mě to donutilo koupit až loni na podzim. Jinak si ale myslím, že „výdrž“ je naprosto individuální, záleží na tom, jak se vada oka (očí) vyvíjí. Já jsem nosil brýle na dálku od svých 7 let a vada se mi přestala zhoršovat prakticky až 3–5 let před zákrokem excimer-laserem. Z toho jsem usoudil, že nastal čas. Bylo mi víc než jasné, že předtím by mi zrak vydržel tak dva až tři roky a musel bych znovu pro brýle. Takto mi to vydrželo hezkých téměř 10 let a ani v nejmenším nelituju vynaložených peněz. Mé současné vady oka/očí jsou poněkud odlišné než ty v mládí (před laserem) a vyplývají už spíše ze vstupu do středního věku (nastávající stařecká vetchozrakost – presbyopie).

Další odpovědi
briketka10

Můj strýc z Brna si nechal odstranit šedý zákal laserem,
aby nemusel nosit brýle v autě to mu moc vadilo čočky
nenosil.
http://www.ope­racesedehozaka­lulaserem.cz/

Angi-Shy

Moje kamarádka na operaci byla, viděla úžasně 5 let, ted se jí to pomalu zhoršue ale i tak prý vydí mnohem lépe než před operací :)

krpik

Můj strejda si nechal tento zákrok udělat a je spokojen.Už nenosí brýle a to je nosil snad 30 let.Je spokojen doporučuji je to rychlý zákrok jen potom nesmíte nosit asi týdny nic těžkého.

lexx

laserem do oka raději ne, nemám (zatím) důvěru a není to levná sranda, výsledek nejistý…ale krátkozrakost (myopie) se dá zlepšit očními cviky podle návodu ing. Víchy:
http://www.obe­ronic.cz/texts/Vicha-Frantisek-Dobry-zrak-bez-bryli.pdf

mosoj

V roce 2004. Měl jsem 4,5 – 5 D + cilindr 1,25 a bylo domluveno , že mně 1 D nechají, abych nepřestal vidět na blízko !!! . Do loňského roku jsem nosil brýle 1,25 D bez cylindru, v současné době mám 1,5 D. Na blízko čtu ¨normální písmo stále bez brýlí. Na maková zrnka si již musím vzít 1 D. Do nedávna ne.
Oči se mně ale trochu zhoršily po tom, co jsem onemocněl cukrovkou.
Brýle ale nosím jen do auta a na TV. Jinak nemusím což se 4 D nešlo.
Stálo mně to 26 000 Kč a myslím si, že to byly hodnotně utracené peníze. Nikdy jsem nelitoval, jenom chválil. Věk 69 let.

Není kam spěchat. Nech si to na pozdější dobu až budeš starší. Jedná se o korekční zákrok. Dioptrie se sníží z momentální hodnoty. Oko však slábne stejně dál. I když se v současné době dá provádět i druhá operace, tak té bych se již bál. Korekce spočívá totiž v tom, že ti oko laserem částečně odpaří tak, aby mělo správný tvar. Stěna oka je potom již zeslabená.

Doplňuji:
Omezení pro námahu se vyžaduje při operaci šedého zákalu. Nikdo mně nic nezakazoval.

rigormortis

Tento zákrok se dá dělat cca do 40ti let…potom se již nedoporučuje.
Vždy dělají korekci do opačné hodnoty za nulu (u tebe by to bylo cca –0,5 až –1,0).

V gemini, pokud máš zájem o operaci, tak ti udělají vyšetření zadarmo a navíc se můžeš i poptat co a jak ohledně vhodnosti zákroku.
Lexum tuším kolem tří tisíc.

http://www.ge­mini.cz/zakro­ky/operace-oci-laserem/
http://www.le­xum.cz/

bolak

cochee: kolik to stálo?

cochee

Tehdy třicet papírů se vším všudy (tj. nejen samotné zákroky, ale i předoperační vyšetření, pooperační kontroly a medikace) a myslím, že se ceny od té doby moc významně nepohnuly. Tzn. vzhledem k inflaci to mírně slevnilo :)

mosoj

Technika pokročila. Jsou na výběr dražší ale přesnější metody. 20 000 Kč jedno oko + vyšetření cca 2500 Kč.

cochee

mosoj: já se díval naposled na stránky Lexum, kde mě lejzrovali, asi loni a byla tam ta cena 29000 (za obě). Dneska jsem tam ze zvědavosti nakoukl a otevřel jsem hubu: běžná cena 18900 za jedno oko, ale v současnosti běží akce 8900 za oko (samozřejmě za určitých podmínek :) )

zzzlatokopka

Kde? ve vítkovicach? tam už je to dost levnější:-)
A jsem v šoku, že aj na slevomatu to maj:-)
http://www.faj­nslevy.cz/sle­va/4924-agel-laserova-operace-oci/

cochee

Nn, Lexum. Vítkovicím vykonal velmi nehezkou reklamu tehdejší primář, tuším se jmenoval Pastor, už tam dávno není.

cochee

…"Z"levnilo? 😛

cochee

Asi jo :)