Jan12345

Je tu někdo, kdo přečetl W.Shakespeare Romeo a Julie a ví o čem celé je?

Ahoj ,chtěl jsem se zeptat je tu někdo kdo přečetl W.Shakespear Romeo a Julie a pomatuje si celou knížku o čem to bylo?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď na vaši otázku.

Přečetla jsem,Shakespearova Romea a Julii, viděla příběh několikrát v různém filmovém zpracování. Takže vím, o čem tragédie je.

Jak jste na tom vy? Určtiě máte také knihu přečtenou, vždyť je to přece doporučená četba v 1. ročníku.

Jinak se podívejte do odkazu. Bylo vloženo několik dotazů, které se týkají tohoto dramatu.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Romeo%20a%20Ju­lie

Další odpovědi
ivzez

Je nás tu hodně, kteří jsme Romea a Julii od Shekespeara
přečetli, mnozí i vícekrát – v různých překladech.

Já jsem dále viděla několik filmových zpracování,
nejvíce se mi líbil film z roku 1968 nebo 1969,
znám Prokofjevův balet, West Side Story, …

Příběh stojí za přečtení, je to útlá knížka, zvládnete ji za odpoledne.
Zdarma ji najdete např. na webu pražské městské knihovny.

iceT

Nečetla, ale viděla jsem film, třeba s Leonardem di Capriem, autoři to hodili do současnosti, teda film vznikl v devadesátých letech, tak myslim tehdejší současnost. Ale viděla jsem i to nové zpracování asi dva roky staré, takze si troufám říct, ze vím o čem příběh je.

led

Možno vás to prekvapí ale poznám rôzne varianty Romea a Julii nielen od Shakespeara, nielen v textovej podobe ale i v dramatickej na javisku v rôznych rečiach, sfilmované ale aj prežívané v reále

Romeo a Júlia, Milenci – Romeo a Julia z Afganistánu, West side story ili Priča iz Zapadnego sektora, Titanik… Záleží na mene? Čo ružou zveme, aj inak zvané, voňalo by krásne. Láska sa nepýta na kamenné hradby, čo si zaumieni, to urobí…
Peniaze, to je horší jed a v našom biednom svete vraždí…

marci1

Řekla bych to takto: Láska zvítězí nad nenávistí, i když dopadne tragicky. Láska spojená s nenávistí plodí jen zlo. ☹

led

„Záleží na mene? Čo ružou zveme, aj inak zvané, voňalo by krásne.
Láska sa nepýta na kamenné hradby, čo si zaumieni, to urobí…
Peniaze, to je horší jed a v našom biednom svete vraždí…“
jednotlivé vety sú vybraté zo scénara Romeo a Júlia