Pájo

Je tu někdo, kdo používá na živém vánočním stromku ještě klasické svíčky nebo prskavky?

Prostě otevřený oheň na stromku v interiéru?

Handrkuju se tu totiž s kolegou, který má za to, že už snad nikdo takový (hazardér) není. Já sice nedávám na stromek hořící (voskové) svíčky, ale prskavky, pro ten krátký okamžik při svolání rodiny ke stromku, zapaluji (a bedlivě je hlídám, dokud nedoprskají a úplně nevychladnou).

Co vy na to?

Nejlepší odpověď
Drap

Prskavky používáme běžně. Klasické svíčky používám na chatě. Nevidím v tom problém.

Další odpovědi
Damiana

Na stromku ne. To jsme je měli jen jednou, když jsem byla malá (prskavky i svíčky) a jedna spadla na nový koberec a vypálila na něm díru – a od té doby nám nesměly přes práh. Ale zapalujeme s mužem pár prskavek v ozdobně naaranžovaném jehličí ve váze na stole při slavnostním přípitku u večeře. Stříbrný svícen s třpytivou svíčkou je tam také. Je to pěkné.:-)

hanulka11

někdy si je z nostalgie zapálíme jak svíčky tak prskavky ,ale už se bojím nějak víc než dřív

manon

Jojo :) Kvůli rozzářeným dětským očím jsme prskavky zapalovali – těsně než zazvonil zvoneček a děti vešly, rozzářil se stromeček i s prskavkami. Pár let. Už raději ne od doby, co kousek vyhořelé prskavky spadl na dárky a z jednoho papíru se lehce zakouřilo – než jsem hbitě udusila :) – co kdybych tak bedlivě nestřežila? Uff. Tak prskavky raději na balkón nebo na zahradu na stromeček. Nebo vůbec.

Babička mívala malý stromeček a na něm vždy klasické svíčky – to bylo naposled, co jsem "živé voskové " na stromečku viděla.