Zlatý

Je tu někdo, kdo používá na živém vánočním stromku ještě klasické svíčky nebo prskavky?

Prostě otevřený oheň na stromku v interiéru?

Handrkuju se tu totiž s kolegou, který má za to, že už snad nikdo takový (hazardér) není. Já sice nedávám na stromek hořící (voskové) svíčky, ale prskavky, pro ten krátký okamžik při svolání rodiny ke stromku, zapaluji (a bedlivě je hlídám, dokud nedoprskají a úplně nevychladnou).

Co vy na to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Prskavky používáme běžně. Klasické svíčky používám na chatě. Nevidím v tom problém.

Další odpovědi:

Zlatý

Na stromku ne. To jsme je měli jen jednou, když jsem byla malá (prskavky i svíčky) a jedna spadla na nový koberec a vypálila na něm díru - a od té doby nám nesměly přes práh. Ale zapalujeme s mužem pár prskavek v ozdobně naaranžovaném jehličí ve váze na stole při slavnostním přípitku u večeře. Stříbrný svícen s třpytivou svíčkou je tam také. Je to pěkné.:-)

Zlatý

někdy si je z nostalgie zapálíme jak svíčky tak prskavky ,ale už se bojím nějak víc než dřív

Stříbrný

Jojo :) Kvůli rozzářeným dětským očím jsme prskavky zapalovali - těsně než zazvonil zvoneček a děti vešly, rozzářil se stromeček i s prskavkami. Pár let. Už raději ne od doby, co kousek vyhořelé prskavky spadl na dárky a z jednoho papíru se lehce zakouřilo - než jsem hbitě udusila :) - co kdybych tak bedlivě nestřežila? Uff. Tak prskavky raději na balkón nebo na zahradu na stromeček. Nebo vůbec.

Babička mívala malý stromeček a na něm vždy klasické svíčky - to bylo naposled, co jsem "živé voskové " na stromečku viděla.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.