akvidzerp

Je tu někdo kdo je závislý na internetu?

myslim jako fakt závislý že je nervózní a neví co má dělat když není na netu.A nebo na odpovědi.cz jestli je někdo závislý-přiznejte se,protože někdy tu vídám ty samé lidi i když přijdu třeba po týdnu…To je jak kdyby tady byli 24 hod. denně:)
Doplňuji:
a klidně si to dejte do zábavy i když to není zábava,ale internet…

Nejlepší odpověď
anonym

Viz další starší odpovědi na totéž:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/internet-nemoc-nebo-zavislost

Další odpovědi
anonym

Ahojky, obrácená přezdívko. Otázka už není na čele pelotonu, tak snad si nikdo příliš nevšimne mého poklesku (což tedy přiznávám velmi neochotně).
Na internetu jsem silně závislá. PC mám hned vedle postele. Takže ráno ještě než otevřu první oko, sáhnu rukou na mechaniku, najdu tlačítlo a „už to jede“. Přes den sice pobíhám venku a po bytě, ale pokaždé alespoň letecky nakouknu, co nového mám v poště a co se děje na Odpovědích.cz.
Poslední věc, co večer udělám je, že z postele stiknu opět tlačítko a vypnu PC.
A jestli to není závislost, tak co to potom je?
Doplňuji:
Ad IK – Vaše názory a odpovědi jsou pro moje oči už dávno skutečným požitkem. Musíte být hodně laskavá žena a navíc jste neuvěřitelně lidská.
Tak nádherné ohodnocení bych ale nečekala ani od Vás. Jsem Vám za Vaši podporu a Váš postoj neskutečně vděčná. Za taková slova bych dokázala klidně dát svou hlavu na špalek i pětkrát denně.
Moc Vám děkuju za Vaše slova, za to, že jste a že jste právě tady.

IK

Milá paní Očko, k vaší závislosti bych se ráda v důchodovém věku propracovala 🙂 Na otázku když to není závislost co to tedy je bych ráda odpověděla. Je to mimořádně dobrá vůle pomáhat a být schopný být nadále prospěšný. Možná také potřeba padnout na bitevním poli a čestně v boji. A mezi závislosti bych to neřadila, kdyby vám někdo nabídl podobné čestné místo mezi lidmi, určitě byste s klidem nechala počítač obrůst mechem. Skutečně vás obdivuji a to se o žádném závislákovi říct nedá.

Moje odpověď:
Baví mne odpovídat, číst otázky a těší mne že někdo na mé otázky odpovídá. Je tu společnost kterou to podobně těší. Vydrží tu pochopitelně ti, které to baví nejvíc a také vyprodukují za méně času víc reakcí. Je to celé velmi prospěšné pro mozek…to se o žádné závislosti říci nedá. Dobré pocity které tu člověk získá mu umožní vrhnout se na nezáživnější povinnosti, což žádná závislost nedělá, je tu prostředí které každého nějak rozvíjí, vám se rozvíjí schopnost pozorovat a všímat si…mně se rozvíjí schopnost neposlat vás s podobnou netaktní otázkou do hajzlu a naopak za ni musím poděkovat, protože mi trvalo dost dlouho než jsem si udělala ve věci sama jasno a vlastně bych svou aktivitu také odsoudila jako závislost, ale už to tak nevidím. Tak díky 🙂

terry

Někteří jaou přihlášení a odskakují si sem od práce. Já někdy taky a vždy se musím znovu přihlásit, neb se mi profil automaticky odhlásí.
A jestli někdo závislý je, asi to se nenapíše.

david22

Tak já to sem klidně napíšů. Pokud nejsem déle jak 60 minut na netu, začnou se mi třást prsty na nohou a brnět celé tělo 😁
Teď vážně, na netu sice nejsem úplně závislý, ale bez něj by byl život o poznání chudší.

KdoSiOdJinud

Závislý co se týče příjmů tak ano. Ale když nejsem on-line tak nepociťuji nedostatek. Ty chvilky mám i rád, když všechny povinnosti a nutnosti internetu hodím za hlavu, rád to doplňuji i offline režimem na telefonu.

Takovou očistu doporučuji každému tak 1–2dny v týdnu :)