Ignác

Je trestný čin převzít balíček z drogou ?

Popřípadě jak se dokazuje jestli dotyčný věděl co mu přišlo poštou ještě než balíček doma otevřel.
Doplňuji:
Je zde velká možnost zneužiti, napříklap poslat svému nepřiteli poštou balík s zakázanou látkou a pak dát policii anonymní tip, jak se proti tomuto branit, kromě nepřevzetí balíku ?

Nejlepší odpověď
klumprt

To se dá dokázat různě. Třeba tím, že v emailové korespondenci existuje objednávka balíčku. Nebo že mezi odesílatelem a adresátem probíhala mobilní komunikace. Můžou mít slovo svědci od různých spolubydlících, spolufeťáků až po pošťačku.
Obecně za důkaz může sloužit vše, co může přispět k objasnění věci (viz § 89 odst. 2 trestního řádu).

V případě převzetí balíku s jakýmkoli podezřelým obsahem (drogy, výbušniny, zakázané věci a látky) je nanejvýš vhodné okamžitě přivolat policii. Je to nejen vhodné k tomu, aby se člověk „dostal z obliga“ ale nakonec je to podle mě i povinností každé osoby.

Další odpovědi
Drap

Pokud je prokázáno, že příjemce věděl, co balíček obsahuje, tak ano.

Zvědavý

Jestli tě přitom chytí tak si spolupachatel tak-že ano.

Hamon

Pokud něco takového dostanu a nechci s tím mít nic společného, tak to přece donesu na Policii, ne?
Když si to nechám, pak se nesmím divit, že se na mně PČR dívá, jako kdybych tyto látky držel.