Marek22

Je trestné vydávat se v telefonu za policistu a předvolávat takhle někoho na policii ?

Formou SMS i hovoru.

Nejlepší odpověď
klumprt

Přijde na to, co tím poškozenému způsobí. Pokud nezpůsobí víceméně nic víc než zbytečnou cestu na oddělení, odkud pak poškozeného vyženou, tak by to mohl být leda přestupek proti občanskému soužití. Pokud by poškozenému vznikla tímto vážná újma na právech, mohlo by jít o přečin poškození cizích práv podle § 181 odst. 1, 2 písm. c) trestního zákoníku. Ovšem jen tak z hlavy si těžko dokážu představit tu vážnou újmu. Třeba kdyby kvůli tomu musel poškozený zrušit plánovanou svatbu (?)

V praxi opravdu policisté předvolávají velmi často občany po telefonu. Je to rychlejší a lze se ihned oboustranně dohodnout na nejvhodnějším termínu. Zejména se tak děje u svědků, poškozených apod., u kterých se předpokládá dostatečná míra spolupráce. Pro lumpy se většinou chodí osobně, někdy se zásahovkou.

Další odpovědi
da ny

Především je to velmi nejapný vtip, na který doufám jen tak nikdo neskočí :)