pn65

Je trestné přepsání doručovací adresy na poštu jako doručovací místo, když jsem v exekuci?

Odpovědi
Kepler

Proč by to mělo být trestné a proč bys to vůbec dělal? Můžeš si na poště domluvit, ať ti tam zásilky nechávají, kde si je budeš sám vyzvedávat. Ať už je to z jakéhokoliv důvodu. Doručovací adresu nikde nemusíš přepisovat. Pokud se takto chceš vyhnout převzetí zásilky, jen si tím přitížíš. Exekuce bude zahájena i tak, a to buď formou srážek z platu, nebo obstavením účtu.

Hans51

Trestným činem je pouze to, co je zákonem č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, jako trestný čin označeno 🙂