HotDog

Je trestné pokud bych např. dal na web fotky a informace o člověku který mě okradl a upozornil tak na něj ostatní?

Případně pověsil někam jeho fotky, tak aby se musel sám za sebe stydět a případně mi ukradené vrátil, nevím totiž už jak jinak ho k tomu dohnat … nejedná se třeba o nějaké porušování osobní svobody apod.? Děkuji
Doplňuji:
Noo nešlo by tak o informace jako třeba jen fotky, jde mi spíš o to udělat něco co by dané osobě bylo nepříjemné natolik že by ho to donutilo ukradené vrátit

Nejlepší odpověď
Drap

Domnívám se, že při takovémto počínání je riziko žaloby dost velké. Neni dovoleno sdělovat údaje jiných lidí bez jejich souhlasu.

Další odpovědi
anonym

Trošičku bych oponoval Drapovi. U nás, v některých obchodech jsou vystaveny fotografie i se jmény lidí,kteří kradli a nevím nic o tom,že by na majitele podali stížnost či dokonce žalobu! Nebál bych se toho!