Mravenec

Je trestné nošení „uniformy“ záchranáře nebo hasiče ?

U MP nebo PČR je to jasný, že ano. Ale u těchto případů ?

Nejlepší odpověď
setapouch

Viz § 9 odst. 1) zákona č. 238/2000 Sb.
Přestupku podle tohoto zákona se dopustí ten, kdo na veřejném nebo veřejnosti přístupném místě neoprávněně užívá služební stejnokroj s označením příslušnosti k hasičskému záchrannému sboru.

Uniforma jako taková nestačí, musí mít označení příslušnosti. Takže pokud tam budeš mít např. nápis Hasiči, máš problém.

Navíc, v určitých situacích by se daly uplatnit i jiné předpisy, např. trestný čin podvodu apod.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-238

Další odpovědi
JájsemRaibek

Dle mého názoru není a i u PČR či MP je to přestupek.

lexx

to je divný poáč na tržnici běžně koupíte černou mikinu se žlutým nápisem POLICIE a nikdo neprotestuje, asi není originální a jde o neškodnou recesi pro študáky

JájsemRaibek

Mluvím o nošení, nikoli o vystupování.