Avatar uživatele
Pokročilý

Je trestné nošení "uniformy" záchranáře nebo hasiče ?

U MP nebo PČR je to jasný, že ano. Ale u těchto případů ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Viz § 9 odst. 1) zákona č. 238/2000 Sb.
Přestupku podle tohoto zákona se dopustí ten, kdo na veřejném nebo veřejnosti přístupném místě neoprávněně užívá služební stejnokroj s označením příslušnosti k hasičskému záchrannému sboru.

Uniforma jako taková nestačí, musí mít označení příslušnosti. Takže pokud tam budeš mít např. nápis Hasiči, máš problém.

Navíc, v určitých situacích by se daly uplatnit i jiné předpisy, např. trestný čin podvodu apod.

Zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs /2000-238

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Dle mého názoru není a i u PČR či MP je to přestupek.


Avatar uživatele
Stříbrný

to je divný poáč na tržnici běžně koupíte černou mikinu se žlutým nápisem POLICIE a nikdo neprotestuje, asi není originální a jde o neškodnou recesi pro študáky

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

JájsemRaibek

Mluvím o nošení, nikoli o vystupování.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.