jaza

Je trestné nařčení protistrany u soudního jednání z falsa podpisu?

Při soudním jednání dle obč.zák. jsem byla protistranou obviněna z falsa podpisu na úřední listině, tzn., že toto nařčení padá i na úřad, který tuto listinu ověřoval. Tuto lež mohu jednoduše vyvrátit. Nejde náhodou o trestný čin křivého obvinění? Jak mám postupovat dále, když soudce toto nařčení pouze zapsal do protokolu o jednání. Mohu podat trestní oznámení? Kde, jak a komu?

Nejlepší odpověď
anonym

Trestné to není. Ale každopádně takovéto křivé obvinění sníží důvěryhodnost protistrany.
V takovém případě je třeba zachovat chladnou hlavu a nenechat se rozčílit. Tím získáte „body“ pro sebe. Stůjte si za svým a buďte klidná. Opírejte se o doložitelné podklady a o svědky. Nezkoušejte na protistranu obdobné útoky. Chce to mít vše řádně podloženo a potom se pře bude odvíjet ve Váš prospěch. Pokud jste se nechala zastupovat advokátem, tak Vám určitě radí podobně. Nemá cenu zkoušet o soudu lhát.
Takže Vám fandím a přeji, aby to pro Vás dobře dopadlo. Lháře a podvodníky ráda nemám.