dkk

Je trest smrti pristupny verejnosti?

Ahoj, zajímalo by mě, jak je to s trestem smrti a veřejností, je exekuce veřejně přístupná? A jestli ano tak v kterých zemích? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
bolak

Úplně veřejně nebude. Předpokládám že myslíš trest smrti injekcí nebo křeslem, jestli se tedy křeslo ještě někde používá. Nemůžu ti hodit žádný odkaz, ale mám trochu načteno a trochu nakoukáno z dokumentů a ve většině případů byla poprava částečně veřejná. To znamená že tam mohla rodina obětí, rodina popraveného, (pokud chtěli) pak novináři, média, samozřejmě lékaři kteří dohlíželi na vykonání popravy a exekutor – ve smyslu popravčího. Co se týče samotného výkonu tak popravčích býval větší počet, aby nikdo nevěděl kdo toho dotyčného skutečně poslal na onen svět a nemusel s tím až dokonce života žít.

Je to takový bezkontaktní proces, aby se tyhle lidi psychicky nezhroutili. Všichni víme proč se za 2. světový začali lidi plynovat. Jeden člověk kontroloval jejich zdravotní stav a dělil je do dvou skupin, druhý jim dělal šatnáře, třetí je poslal do „sprch“, čtvrtý zařel dveře a mávnul na pátýho, který jen pustil upustil pytlík s „nějakou látkou“ dovnitř. Zodpovědnost rovnoměrně rozložena na několik lidech najednou, takže to bylo pro vojáky psychicky mnohem snesitelnější než kdyby každej dělal všechno a postupně se v tom střídali.

Doplněno:
Právě jsem kvůli tobě obětoval půl hodiny života, vzbudil sousedku a nechal se vyděsit její pleťovou maskou,tak doufám že mi to bůh vrátí alespoň tím že přestane předstírat že existuje.

"Při popravě smějí být tyto osoby:

  • Ředitel věznice jenž vydává pokyn pustit proud.
  • Vězeňský úředník odpovědný za popravu, jenž se dvěma či třemi strážnými odsouzence připraví a posadí na křeslo.
  • Elektrikář který má s sebou bedničku s nářadím a bdí nad tím, aby křeslo řádně technicky fungovalo.
  • Lékař jehož úkolem je konstatovat smrt odsouzeného
  • Kat určený soudem, jenž skryt před zraky přihlížejících pouští šťávu.
  • Oficiální činitelé především zástupce guvernéra státu.
  • Akreditovaní novináři a odsouzencovi právní zástupci.
  • Osoby určené samotným odsouzencem, pokud si to přeje."

Další odpovědi
anonym

Otázka je poněkud morbidní, smrtí druhých se ukájejí jen psychopaté a masoví vrazi. Nicméně bolak ti odpověděl vyčerpávajícně.
V EU je trest smrti legislativně zapovězen, proto jsou diskuze o znovuzavedení u nás, bezpředmětné.

hanulka11

veřejné bude spíš jen kamenování a to v zemích třeba jako je Súdán …

jinak popravy jsou vykonány za přítomnosti popravčích bez veřejnosti a to hlavně Číně, Íránu, Saúdské Arábii a Spojených státech.

exekuce není poprava ,to jsi asi popletl

Zdroj: vypsáno z netu