Kepuč

Je třeba si vyžádat potvrzeni o nemoci hned v první den marodění?

Může mi lékař dát neschopenku na včerejší den, pokud vidí že příznaky ještě nedozněli?

Nejlepší odpověď
mosoj

Může , ale je to na něm .

Další odpovědi
gecco

Kontaktuj doktora telefonicky a domluv se s ním – může ti vystavit neschopenku zpětně (až 5 dnů), ale taky nemusí…
😉
Viz – http://www.mpsv­.cz/cs/8023

ivzez

Lékař může neschopenku vystavit až tři dny zpětně, pokud by bylo potřeba
ještě déle, musí se žádat ČSSZ (postup neznám, nesetkala jsem se tím).

Je lae dobré lékaři zavolat hned první den nemoci a domluvit se s ním.
Ne každý praktický lékař je ochoten vystavit neschopenku zpětně, když
pacienta neviděl ani neslyšel.
___

Pět dnů, jež zmiňuje Gecco, i odkaz z jeho odpovědi
se vztahují k respiračním onemocněním
v období chřipkové epidemie v roce 2010.

Není to standardní/běžný postup.