pn65

Je třeba platit dluh firmě, která se blíží úpadku?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. Každý dluh je třeba splatit

Další odpovědi
Hans51

Pacta sunt servanda, úmluvy se musí dodržovat… Kam se ta zásada poděla? 😁

Každopádně byste si měl(a) uvědomit, že pokud je společnost v situaci blížícího se úpadku, balancuje na tenkém ledě. V případě, kdy nedostojíte svému závazku, můžete ji do úpadku jednoduše dostat.

terry

To je teda stupidní otázka.
Firma může být v úpadku právě kvůli množství dluhů od podobných jako ty.
Následně firma dluží třeba i jiným firmám.
Jak k tomu ti všichni přijdou?

gecco

Samozřejmě, že ano…
:-OOO

Emefej

Ano. Kdyby zde existovala nominace na nejdebilnější otázku, už bych měl vážného kandidáta.

Klaproth

Nemusíš, od firmy v úpadku si ten dluh někdo rád koupí a za zebou pak sami přijdou.