Hafanana

Je třeba mít povolení pro umístění billboardu?

Je třeba mít povolení pro umístění billboardu na vlastním pozemku? Jedná se o zahradu RD poblíž velmi frekventované cesty. RD ve městě. V úvahu by připadal buď billboard na kovové konstrukci nebo k pověšení na plot. Děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
Vojtěch

"…je nutné si připravit následující podklady:

  • Žádost o vydání souhlasného stanoviska, Policie ČR: odbor dopravy
  • Žádost o stanoviska z hlediska památkové péče, Městský úřad: odbor památkové péče
  • Ohlášení stavby, Městský úřad, stavební úřad
  • Souhlas majitele objektu (pozemku)
  • Souhlas vlastníků okolních pozemků

O povolení nemusíte žádat v případě, že celková plocha reklamy nepřesáhne 0,6m2 a reklamní zařízení neleží v žádném ochranném pásmu."

Zdroj: http://www.reklama-billboardy.cz/po­voleni_k_umis­teni_reklamy.html