mosoj

Je třeba lidi ještě více oškubat ?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/252581-cesko-ma-jedno-z-nejnizsich-zdaneni-fyzickych-osob-v-evrope.html
Doplňuji:
Led to vystihla.
Je to nehorázná lež, za kterou by zasloužil někdo zřejmě do nosu !!

Nejlepší odpověď
Pájo

Víte, co mi vadí na takových článcích? Neobjektivnost, vytržení z kontextu a nekomplexnost informace. Velmi často se nám snaží někdo něco namluvit… buď máme něčeho málo nebo naopak hodně, jak se zrovna autorovi hodí… je řečeno, že je u nás nízké zdanění fyz. osob, ale už chybí tabulka s informacemi a srovnání o platech, nákladech na bydlení a jídlo např. pro 3 člennou rodinu apod.
V tomhle případě to není zase nic jiného, než „příprava lidí“ na to, že je „nutné“ u nás zvýšit zdanění fyzických osob… a věřím, že se najde řada lidí, kteří se „zastydí“ a řeknou: jo..ať to zvýší, vždyť je to trapné, je před námi už jen Bulharsko!

Další odpovědi
led

Trošku sa nám tu pomiešalo ovocie so zeleninou.
Sú štáty, kde pod pojmom dane sú všetku povinné odvody z príjmu, a v iných dane sa rozumejú čisté dane bez ostatných odvodov (sociálne, zdravotné, nezamestnanosť…).
Každý mediálny iluzionista vie s týmito pojmami obratne pracovať.
V článku sice vládne ČR s 15% priamej dane, ale o ostatných povinných zrážkach je skromné ticho. Údaje ostatných štátov sú len priame dane, alebo kompletne odvody z príjmu? To sa nedočítame.

anonym

Mosoji, lidé chtějí být oškubáni. Zvlášť ti, co jsou málo užiteční. Jim se to líbí. Když si chtějí něco koupit a někdo jim to dá zadarmo, nejsou ve své kůži a špatně spí. Nechme lidi jak jsou. Berou mě 45% ze mzdy. A živnostníci se mě dnes smějí. Až se karta obrátí a oni začnou konečně platit tak jako já.

venkovan

Ano.
Mnozí máme ještě na řiti kalhoty či sukně. Až jí budeme mít holou, tak se už moc škubat nedá.
Ale i tak nás budou škubat dál.

suaeda

Mě nejvíce vadí připravovaná reforma zdanění. Pokud jsem ji pochopil správně tak se připravuje udajné „Zjednodušení“, které sloučí daně ze mzdy do jednoho rance. Co by to v praxi znamenalo? Že se státní daň sloučí se sociální a zdravotní daní. Kam to povede si dovedeme představit. Začátkem 90 let v minulém století bylo na sociálním účtě 90 mld. Kč a co tam zbylo dnes neustále slyšíme. A důchodci to na penze rozhodně nespotřebovali.
Možná se pletu a připravovanou daňovou reformu jsem správně nepochopil.