Bouček

Je tráva opravdu zelená ?

nebo modrá ?

Nejlepší odpověď
quentos

podle toho kde … v Kentucky se tradičně říká „modrá tráva“ (blue grass) pomněnkovým lánům, to proto, že jsou tak frekventované a rozsáhlé, že těmito vlastnostmi trávu připomínají. Odtud i název onoho původně kentuckého hudebního stylu. Pojmenování je však samozřejmě přenesené, metonymické. Tráva bude pro vás obvykle zelená, dokud si nenasadíte hmyzí oči nebo se případně nezhulíte.
Doplňuji:
… nebo případně psí, pak ji budete mít černobílou.

Další odpovědi
Bumbes

Ta tráva, kterou se živí kráva „Milka“ musí být určitě modrá!

vecernice

,,Modrá je dobrá".

bubukaa

a co modrozelená xD