jumpupcz

Je toto v AJ správně?

One morning last year I was walking in a shop centre and I was looking for some dress for my big day. When I was staying in a shop I saw two strange people. One woman and one man. They were looking at me. It was odd! When I had seen one beautiful top, these people started to shoot into the air. They shouted that they are robbing the shop. It was horrible. They took all money and ran away.The policeman tried to catch them, but nobody except me didnt remember how they looked. So I gave him a decription and he called me another day that they were caught thanks by me…
Doplňuji:
Ano, ale já myslel, jaké chyby jsem udělal v překladu do AJ.. :)

Nejlepší odpověď
quentos

„staying“ v tomto kontextu nedává smysl, to byste tam byl ubytovanej :{)> v ochodě jste „zůstal“? V tom případě prostým časem – I stayed in the shop. Jde-li o ten samý obchod jako první větě, užijeme určitý člen: … in THE shop I saw… .
When I saw a beautiful top … (není nutné užívat předminulý čas, neboť ony dvě činnosti následovaly TĚSNĚ po sobě) … these people started SHOOTING into the air (začít něco dělat – lépe start + gerundium. Infinitiv není chyba, nicméně gerundium je přirozenější).
They took all THE money (chybí člen) … nobody REMEMBERED (v angl. větě jen jeden zápor – už je obsažen v tom „nobody) WHAT they looked LIKE (jak vypadali – vzhledově – se užívá spojení what … like namísto "how*“). I gave him a deScription (chybí S) OF THEM ............. they were caught thanks TO me.

Další odpovědi
Niikii

Já tam žádnou chybu nenašla :) Jen tam nemáte u didnt-má to být didn´t,ale to určitě víte,já to na PC taky nepíši :)

Pomelo74

Jednoho rána minulý rok jsem šel do nákupního centra a viděl jsem nějaké oblečení na můj velký den.Když jsem přišel do obchodu,uviděl jsem dva divné lidi.Ženu a muže.Oni se dívali na mě.Bylo to zvláštní.Když jsem uviděl krásné tričko,ti lidé začali střílet do vzduchu.Křičeli,že vykradou obchod.Bylo to strašné.Vzali všechny peníze a vyběhli ven.Policista se je snažil chytit,ale nikdo nedokázal říct,jak vypadali.Tak jsem mu dal jejich popis a on mi zavolal další den,že je chytili díky mně.