postcd

Je toto schéma zapojení startovacích kabelů správné?

a proč ano/ne nebo co byste doporučili

Zde schéma: http://i.idnes­.cz/10/111/nes­d/MBB36f2c6_460­.png

Odpovědi
Drap

Takto to funguje.

cukrar

Ano, je to správně.

cukrar

Někdy je dobré dát kabel přímo na šroub startéru a na kostru bloku motoru.
Pokud se k tomu místu dostaneme.

cochee

Ano, správně je to proto, že uvedeným pořadím připojování se eliminuje možnost zajiskření, které by mohlo zapálit plyny z baterie (vodík). Navíc je účelem zajistit co nejlepší kostru, proto je lépe mínusový kabel v bodu 4/ nepřipojovat na mínus baterie, ale na kostru auta, optimální by bylo hned u startéru, ale tam se většinou nelze jen tak dostat. Některá moderní auta, která mají v podstatě vše pod kapotou zakrytováno plasty, mají pro tento účel vyvedeny terminály pro připojení startovacích kabelů.