Je toto funkční silniční kolo vyrobeno kompletně celé ze dřeva?

Viz video zde kde je vidět v pohybu: http://www.you­tube.com/watch?v=wE­ok80BBuj4

Dalo by se to udělat celé jen ze dřeva?

Jak nahradit takový řetěz?

Pro jistotu jsem udělal i obrázek, ale na něm to neuvidíte v pohybu. To až ve videu z odkazu.

PS: Pro případ, že to někdo nezná, tak webová stránka Youtube.com je určena pouze na videa pro veřejnost.
Žádné viry/porno atd. :)

Odpovědi
ozzius

Řetěz můžeš nahradit dvoumi, spíše třemi (aby nešlapal dozadu) ozubenými koly…
http://st.depo­sitphotos.com/1579454­/1593/i/950/de­positphotos_15938233-Steel-gear-wheels.jpg

Kepler

Myslím, že ano. Ložiska jsou dřevěná třecí, převod je z ozubených dřevěných kol na to zadní poháněné bez použití řetězu. Kdysi se tak vyráběly i hodiny.

JájsemRaibek

Ano i ne. Domnívám se, že vidím sponky, které drží (plechy, nevím jak to nazvat jinak – bočnice?) spolu a také si nejsem jist, zda tyč řízení není zhotovená z tyče. Je vidět před koncem videa jak zastaví a stočí řidítka.
Ale jinak si myslím, že by to šlo. Teoreticky i řetěz by šel udělat ze dřeva.