Je tohle u AV receiveru možné?

Mám cca. 15 let starý model Onkyo TX-SR600E 6.1 a nevím, zda je to tak správně, že po vytažení ze sítě, nebo když vypnou na delší dobu elektriku, tak receiver neudrží NĚKTERÁ nastavení a to konkrétně nastavení vstupů (opt,coax)podle připojených zařízení, kalibrace reproduktorů podle umístění a equalizer. Nekupoval jsem ho úplně nový a jelikož elektrika nejde tak dvakrát do roka, tak to neřeším. Je to spíš závada (nějaký vadný interní zdroj) nebo to tak mohlo být z výroby?

Odpovědi
jáára

Možná tam je malá baterka jako v počítači. A je vadná.

mosoj

  1. Pokud udrží naladěné předvolby je to normální.
  2. Pokud to naladěné předvolby neudrží je to buďto ztráta kapacity elektrolytického kondenzátoru, který udržuje minimální napětí pro elektroniku, nebo závada na paměti EEPROM pokud ji má.

Paměť EEPROM je přepisovatelná a energeticky nezávislá.

Hlada

Myslím, že je to tak správně. Paměť je u rádií nejčastěji držená jen kondenzátorem. Zpravidla stačí na několik hodin až dní. Pro jistotu by to chtělo podívat se do manuálu, jestli nemá baterku. Kupodivu ji měla kuchyňská rádia pod linku.