ivosek2

Je tohle melanom?

Včera mě stipl komár blízko pihy ja jsem si myslel že ta piha je strup tak jsem se to snažil vyjmout ale pak tam v té kůži natekla krev nebo proste tam je něco červeného a okolo toho je takový hnědý nepravidelný flek a v tom mam taky červený tečky ten hnědý flek je malý (asi 1cm) kdyz se toho dotknu tak to bolí. Muže to byt melanom?

Nejlepší odpověď
marci1

Při jakýchkoliv pochybnostech navštiv kožního lékaře, který je dostatečně školen k tomu, aby dovedl správně stanovit diagnózu, někdy i s pomocí speciálních optických přístrojů. 🙂

jirka F

Varovná znamení:

  • znaménko, které bylo léta stejné, se změnilo, rozrostlo
  • pigmentová znaménka, která začnou krvácet, musí vždy vidět lékař
  • na těle se vám objeví tmavší nepravidelný flíček, který se rozrůstá

zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/kdy-jsou-pihy-roztomile-a-kdy-nebezpecne/#ix­zz4JU9Qmdkw