nelka1995

Je tohle legální?

Je legální dělat 5 dnů 12tku a v pátek jít navíc ještě na 8mmiču, když je mezi směnami pouze 8-mi hodinový rozdíl ? Není to nezákonné ? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes je „zákonné“ všechno, co si může zaměstnavatel vůči zaměstnancům kvůli nezaměstnanosti dovolit. Přiznám se, že v podobných případech mne napadá, jestli to snad není záměr, který má těm privilegovanějším nahrávat v jejich špinavých čachrech.
Zákoník práce stanoví maximální délku pracovní doby pro 1 týden na maximálně 40 hodin.
Otázkou ovšem je, co může zaměstnanec udělat, když zaměstnavatel rozhodne o delší pracovní době. Přijít dnes o práci se bojí každý. Proto je tak málo těch, co se dokáží ozvat. Navíc jim taková aktivita potom bude negativně ovlivňovat i možnost dalšího zaměstnání.
Asi bych to stejně řešila, zaměstnavatelům by takové lumpárny neměly procházet.

Další odpovědi
terry

i když to bude nelegální, co s tím míníš dělat? Ozveš se, abys byla nepohodlná nebo dáš výpověď a budeš hledat lepší pracovní místo?

Luuu

Když děláš dvanáctku, tak než jdeš znovu do práce, tak musíš mít zase dvanáct hodin odpočinek. Stejně to platí i třeba s CDčkem (celej den) …

rigormortis

Špica…teď ještě odpovědět věcně na otázku a bude to, že lidičky??
Na takovýto přesčas mohou legálně pouze záchrané složky a složky nutné pro fungování státu.