Pájo

Je tohle dobrý zlo-/ná-/z-vyk?

Opravdu je tak těžké s tím seknout?

  • když Vám to na zdraví nepřidá
  • měsíčně Vám to tahá nemalé peníze z kapsy
  • je na Vás neustále „pořádán hon, jako na závisláka a nemakačenku“?

http://techne­t.idnes.cz/ci­garety-obsahuji-radioaktivni-polonium-tabakove-koncerny-to-tajily-128-/veda.aspx?c=A111004­_135811_veda_pka
V žádném případě NECHCI RÝT!!! Rád bych věděl VAŠE DŮVODY.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Když je důvod tak ne, ale je důvod?

Pro mě by byl důvod třebas přítelkyně 😁, ale asi záleží jak u koho…

Další odpovědi
vagra

Především přiznávám, že si nevybavuji nějaké dobré zlozvyky.:-))
Pokud ale takové existují, kouření, podle mě, mezi ně nepatří.
Zastávám názor, že jde zlozvyk nedobrý, jehož hlavní, pro člověka negativní následky, jste vyjmenoval v otázce. V další fázi se ze zlozvyku stane návyk.
Z mého nynějšího pohledu, skončit s kouřením, vůbec těžké není.
Kuřák musí chtít přestat, jinak to asi nejde.Pak je to jen o pevné vůli, dotáhnout své rozhodnutí do úspěšného konce.
Za mě otázku kouřit či nekouřit, vyřešila sázka, kterou jsem, teď už to vím zcela jistě, vyhrál.
Po asi pětadvaceti létech intenzivního kouření, se ze mě stal ze dne na den, abstinující kuřák.
Musím ovšem přiznat, že v té době, jsem to samozřejmě viděl a prožíval trochu jinak.....:-))

ten který je

Mne by moc zajímalo kdyby teoreticky všichni kuřáci přestali alespon na jeden rok kouřit,co by na to říkal stát a různí poradci v protikuřáckých poradnách.:-)

anonym

Na cigaretách bude něco enormně zdravého ale tají se to. Jinak by lékaři a veřejnost kvůli tomu nevyváděli. Jestli je to to poslední, na co pracující ještě má, tak bych mu to raději nechal.

WeeBear

Podle mě jde přestat velmi rychle:
Táta skončil po dvaceti letech kouření ze dne na den, doslova. Už deset let nekouří..

Já jsem se s tímhle díkybohu potácela jen krátce, netýkalo se to řady let, ale jen pár měsíců. Dodnes lituju, že jsem vůbec začala, každopádně teď si radši koupím tabulku čokolády, než ‚vonné tyčinky‘

Máš pravdu, měsíčně to tahá opravdu hodně peněz.. Mamky přítel prokouří okolo 4000 měsíčně a to je podle mě velký zásah do rozpočtu. Jenže, když dotyčný nemá pořádný důvod a ani nechce přestat, tak nemá cenu zkoušet mu to vymlouvat argumenty, že mu to ničí plíce a podobně,..

rosinka

Já jsem začala kouřit, když jsem chodila s kuřákem. Pomáhalo mi to překonávat počáteční stud, měla jsem co dělat s rukama a když bylo ticho, nebylo mi trapně, kouřilo se. A pak, společná cigaretka, to spojuje. Kuřáci se taky rychleji stanou kamarády. Později jsem kouřila vždycky jen tehdy, když jsem pila alkohol. Za střízliva mě to ani nenapadlo a nechutnalo mi to. Takže když jsem se rozhodla přestat, nechybělo mi to. Dnes už spoustu let nekouřím, ale takové ty zákazy a hony na kuřáky nesnáším. Viděla jsem situaci kdy omezuje nekuřák svobodu kuřáka, doslova. Ale jsem zas na druhou stranu ráda, že si zajdu do nekuřácké restaurace. Jsem pro svobodu a toleranci pro obě skupiny, určitě to nějak jde. A nekuřák kuřáka nikdy nepochopí. Proč to taky zkoušet a lámat si s tím hlavu. Taky by vás pánbůh mohl do té situace dostat,abyste to pochopil,to on dělá moc rád!! :)) Stačí přece přijmout,že jsou i takoví lidé,kterým to za ty peníze atd.,stojí.

jendahun

Já myslím,že po Černobilu je to už jedno,že to máme v sobě všichni a když se nacházejí radioaktivní látky na dětském pískovišti,jak to bylo posledně v televizi,tak už by mě nepřekvapilo ani kdyby našli radioaktivitu i v toaletním papíře.