Snoopy1500

Je to změnou hlasu?

Ahoj!
Jsem holka a je mi 14 let. Strašně ráda zpívám a jednou bych se tomu chtěla věnovat. Poslední dobou, ale nedokážu zazpívat to co jsem dřív zazpívala a celkově se mi nezpívá moc dobře. Bojím se, že jsem si hlasivky namohla nebo něco podobného a doufám, že to je nakonec jenom mutací hlasu. Je to možné? V krku mě nebolí jenom si nemůžu občas pořádně odkašlat a někdy mi hlas přeskočí. Děkuji za všechny odpovědi. ;)
Doplňuji:
No vlastně už to trvá delší dobu a v krku mě nebolí takže si myslím, že to nemocí nebude…

Odpovědi
zjentek

neděs se hned,třeba tam sedí jenom virus nebo bakterie. Mutace je horší,v to nedoufej. Hormonální změny by to mohly ovlivnit nafurt

hadhad

ahoj Snoopy. Dospíváš a tvůj hlas taky. Když jsem se zpěvu začala věnovat,jako malá holka,všichni byli nadšení z toho krásného holčičího hlásku,který se časem začal měnit na hlubší a nepomohl ani každodenní trénink. Časem si na to zvykneš! Navíc nemůžeš mít hlásek,jako malá holka,když už budeš dospělá! Hlavně pozor na cigarety a alkohol,ty mění hlasivky nejvíc!!!! Hodně spi a trénuj,pa